Σπουδαίο «διπλό» για την Αναγέννηση Θέρμου...

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 1

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ 2

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο. Χάλκειας στο ΔΑΚ Αντιρρίου από την Αναγέννηση Θέρμου. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά και μέχρι το 20’ βρέθηκαν με δύο γκολ μπροστά στο σκορ.  Στην επανάληψη ο Α.Ο. Χάλκειας πίεσε χάνοντας ευκαιρίες και μείωσε το σκορ στο 75’ την ώρα που οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Καλαντζή. Ο Α.Ο. Χάλκειας θα μπορούσε ακόμη και την νίκη αν οι παίκτες του ήταν λίγο πιο εύστοχοι σε ένα παιχνίδι που το ξεκίνημα του δεν έδειχνε να έχει τέτοιο φινάλε.

Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Παγανιάς, Διαμαντόπουλος(46’ Χατζηανδρέου) , Διαμαντόπουλος, Μυλωνάς(46’Γεωργίου), Καζανάς, Κάπο, Ψυχογιός(58Γιαβρούτας), Κάκκος,Καλαβρυζιώτης, Αλπμάνης, Καλαβριζιώτης.

Αναγέννηση Θέρμου: Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ, Μαραγιάννης Γ.,Ξανθόπουλος, Χρυσικός, Γιαννοκώστας, Μπαζώρας(81’Μπίστας), Κούκος, Καλαντζής, Τζουλιάνο, Κουσκούνης(89’ Μαραγιάννης Β.(91’ Muca),

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τσιρώνης με βοηθούς τον κ. Κωνσταντάρα και τον κ. Κουτρουμάνο.

Το φιλμ του αγώνα:

5’ Ωραία μπαλιά από αριστερά του Καλαβριζιώτη μόνος δεξιά ο Ψυχογιός σούτ ελάχιστα  άουτ η μπάλα.

6’Γκοοοολ Ωραίο σούτ με φάλτσο του Τζουλιάνο αιφνιδιάζει τον Γκασούκα 0-1

20’Γκοοολ Μπαλιά Γιαννοκώστας φεύγει μόνος ο Κούκος πλασάρει 0-2.

30’Εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη αποκρούει ο τερματοφύλακας.

31’Ωραίο πλασέ του Μπαζώρα λίγο πάνω από το οριζόντιο άουτ.

40’ Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι

50’Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου διώχνουν οι αμυντικοί η μπάλα στο Γεωργίου σούτ η μπάλα ψηλά αουτ.

57’Παράλληλη πάσα του Ψυχογιού σούτ του Γεωργίου άουτ.

59’ Ο Γιαβρούτας θα πασάρει στον Γεωργίου σούτ διώχνει πάνω στη γραμμή ο Μπαλάφας Φ.

60’ Ο Α.Ο. Χάλκειας θα ζητήσει πέναλτι.

71’ Δεύτερη κίτρινη κόκκινη ο Καλαντζής.

75’ Γκοοολ Σουτ του Καλαβριζιώτη μέσα στη μεγάλη περιοχή 1-2.

84’Γύρισμα του Καλαβριζιώτη σουτ του Καλαβρουζιώτη άουτ.
89’ Κάθετη πάσα του Αλμπάνη στον Καλαβρουζιώτη πλασάρει από θέση τετ α τετ διώχνει.