Ακαδημία Ευηνοχωρίου........δεν έχει κάνει ακόμα σεφτέ στις νίκες στο πρωτάθλημα, αντίθετα με την Δόξα που πήρε το πρώτο της τρίποντο...

.
Πρώτη νίκη για Δόξα...2-0 την Ακαδημία

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε η Δόξα Καινουρίου που κέρδισε εντός έδρας την Ακαδημία Ευηνοχωρρίου με σκορ 2-0.
Οι Καινουργιώτες καθάρισαν τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο καθώς σε αυτό το διάστημα σημείωσαν τα δύο γκολ ενώ έχασαν και πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν χώρο στους φιλοξενούμενους και θα μπορούσαν να σημειώσουν και άλλα τέρματα αν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.
Στο 20' έχασαν πεναλτι με τον Κωνσταντίνου. Το 1-0 έκανε στο 25' ο Κακούρης και το 2-0 ο Γιώτης στο 32'.
Το φίλμ του αγώνα:
4'  Σουτ Κράνη μπλόκαρε ο Κόκκαλης
6' Σουτ του Γιώτη έξω από την περιοχή άουτ
12' Κόρνερ Τζωρτζόπουλου σουτ Μπλάνη από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε ο Κωνσταντακόπουλος
15' Ο Κακούρης απέναντι από τον Κωνσταντακόπουλο αστχόχησε
18' Ο Κακούρης από θέση τετ-α-τετ αστόχησε
20' Ο Κακούρης κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτελείο ο Κωνσταντίνου άουτ
25' Γκοοολ 1-0 Σέντρα Ντίνου σουτ Κακούρη από πλάγια δεξιά η μπάλα στα δίχτυα
32' Γκοοολ 2-0 Σε αντεπίθεση της Δόξας ο Κακούρης από πλάγια δεξιά κάνει τη σέντρα και ο Γιώτης με πλασε΄διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδος του
48' Σε πάσα από τα δεξιά για την Ακαδημία η μπάλα περνάει από όλους, φτάνει πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή ο Κουντούρης κάνει την παράλληλη  σέντρα και ο Κόκκαλης μπλοκάρει
64' Κόρνερ του Κράνη, 'αστοχη έξοδος Κόκκαλη κεφαλιά Γερατσιά Ι. άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
66' Ατομική προσπάθεια από τον κακούρη η μπάλα πάει πλάγια και αριστερά μέσα στην περιοχή αλλά πριν κάνει το σουτ από καλή θέση απομακρύνουν οι αμυντικοί
71' Ατομική προσπάθεια Σοροβού η μπάλα κοντράρει φτάνει στον Κακούρη που από θέση τετ-α-τετ αλλά πλάγια αριστερά κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι και να καταλήγει άουτ
73' Ατομική προσπάθεια από τον Κακούρη από πλάγια κάνει την πάσα στον Σοροβό αυτός προσπάθεί να απειλήσει από κοντά αλλά απομακρύνουν οι αμυντικοί
75' Ατομική προσπάθεια Κακούρη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας κάνει το σουτ ελάχιστα άουτ
79' Σουτ του Κράνη έξω από την περιοχή αποκρούει στη γωνία του ο Κόκκαλης
90' Από ελεύθερο του Κόκκαλη ο Νικολογιάννης βγήκε στην πλάτη της άμυνας έκανε το πλασέ υπό πίεση ελάχιστα άουτ

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Κόκκαλης, Αυγέρης, Κωνσταντίνου, Παρμάκης, Γκορόγιας, Τζωρτζόπουλος Δ., Κακούρης, Ντίνος (74' Μπουρλιάσκος), Γιώτης (61' Τσίρκας), Μπλάνης, Σοροβός (77' Νικολογιάννης)
Ακαδημία Ευηνοχωρίου (Βασίλης Παστρωμάς): Κωνσταντακόπουλος, Γερατσιάν Ι., Διαμαντόπουλος (Πασπαλιάρης), Παλιάτσας (46' Τριώτης), Κωνσταντάρας, Ντζελέπης, Κουντούρης, Μαχμούτ, Κράνης, Παναγιωτόπουλος, Γιάννης Σπ.