Κεραυνός....όνομα και πράγμα!

Ευρεία νίκη Κεραυνού.. 4-0 τον Ατρόμητο
Με σκορ 4-0 επιβλήθηκε ο κεραυνός Μυρτιάς του Ατρομήτου Αντιρρίου στο γήπεδο του Θέρμου.
Η ομάδα του κεραυνού σημείωσε και τα τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 46′ Ο Κοκώνης με απ’ευθείας εκτέλεση κόρνερ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, στο 55′ ο Ντζάλας με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Κεραυνού, στο 58′ ο Σαμψώνας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0 και στο 86′ ο Κοκώνης με φάουλ έξω από την περιοχή έκανε το τελικό 4-0.

Το φίλμ του αγώνα:
4′ Από φάουλ του Σαμψώνα ο Κόκκαλης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι στέλνει τη μπάλα αόυτ
10′ Απ’ευθείαςεκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα ο Μιχός εντυπωσιακά απέκρουσε
15′ Σουτ του Σαμψώνα πέρασε «΄’εγλειψε» το κάθετο δοκάρι και κατάληξε άουτ
18′ Ο Κάκκος Β. βγήκε στην κόντρα και από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ υπό πίεση με τον Κατσαβοχρήστο εύκολα να μπλοκάρει
35′ Ανάποδο ψαλίδι Κάκκου Β. απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κατσαβοχρήστος
43′ Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα κεφαλιά Κοκώνη ο Μίχος αποκρούει η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ
46′ Γκοοολ 1-0 Από απ’ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κοκώνη η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Μίχου
55′ Γκοολ 2-0 Ο Κοκώνης εκτελεί το κόρνερ και ο Ντζάλας με κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματρα της ομάδας του
58′ Γκοοολ 3-0 Κλέψιμο του Κοκώνη που φεύγει στη ν κίντρα μπήκε στην μεγάλη περιοχή ανατρέπεται από τον Μίχος και κερδίζει πέναλτι. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Σαμψώνας
60′ Σουτ Ταμπάκη ο Κατσαβοχρήστος αποκρούει σε κόρνερ
81′ Σέντρα Μπούρου ο Κοκώνης ανενόχλητος κάνει την κεφαλιά και ο Μίχος απέκρουσε
83′ Σουτ Παπαποστόλου έξω από την περιοχή η μπάλα κόντράρει φτάνει στον Γιαβρούτα που σε κενή εστία στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ
86′ Γκοοολ 4-0 Ο Κοκώνης με απ’ευθείας εκτέλση φάουλ στρέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
Κεραυνός Μυρτιάς (Λάκης Παπαχρήστος):Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Ντζάλας, Γρομητσάρης (80′ Βελέντζας), Γκορόγιας, Κόκκαλης, Κοκώνης (86′ Μήκας), Σιάσος, Σαμψώνας, Κούσης, Προβίδας (70′ Κόκκοτος)
Ατρόμητος Αντιρρίου (Περικλής Παπαποστόλου): Μίχος, Θανασιός, Αποστολόπουλος, Μπίμπας, Κάκκος Δ., Πετσίνης (49′ Γιαβρούτας), Κάκκος Β (62′ Βήτος), Παπαποστολου, Ευθυμιόπουλος, Γλωσσόπουλος, Ταμπάκης