Πολύ καλή παρουσία της Δήμητρας Κοσσόβα στην Πορτογαλία..

Πολύ καλή παρουσία είχε στα δύο πρώτα παιχνίδια της Εθνικής  Γυναικών Αμμου η συμπατριώτισσα μας Δήμητρα Κοσσόβα που στον αγώνα με την Εθνική Ελβετίας πέτυχε και ένα υπέροχο γκόλ...

Εθνική Γυναικών Άμμου:Οι αγώνες της εθνικής
Ελλάδα-Ελβετία 3-7
Ηττήθηκε 3-7 η Εθνική Γυναικών Άμμου από την αντίστοιχη της Ελβετίας, στον πρώτο τη αγώνα για το EURO Beach Soccer Cup, που διεξάγεται στην Πορτογαλία.
Τα τέρματα για την Ελλάδα σημείωσαν οι Μυλωνά, Κόσσοβα και Τσιμπουκάκη.
Η αρχική 5άδα: Μέλακη, Κόσσοβα, Τσιμπουκάκη, Πότσιου, Μυλωνά.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει αύριο Σάββατο 30/7 και ώρα 19:00 την ομάδα της Αγγλίας.

Αγγλία-Ελλάδα 5-3
Την ήττα με σκορ 3-5 γνώρισε η Εθνική Γυναικών Άμμου από την αντίστοιχη της Αγγλίας στον δεύτερο αγώνα της για το EURO Beach Soccer Cup, που διεξάγεται στην Πορτογαλία.
Τα γκολ της Εθνικής Γυναικών πέτυχαν η Μυλωνά στο 3ο λεπτό της δεύτερης περιόδου (μείωσε σε 1-2) και στο 1ο λεπτό της τρίτης περιόδου (μείωσε σε 3-4) ενώ ενδιάμεσα η Νικολάου είχε σκοράρει στο 7ο λεπτό της δεύτερης περιόδου (2-3).

Η αρχική πεντάδα: Μελάκη, Τσιμπουκάκη, Πότσιου, Κορομπίλια και Μυλωνά.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει στον τρίτο του αγώνα για τη διοργάνωση την Ολλανδία την Κυριακή 31/7/2016 και ώρα 11:00 Έλλάδας.