Ο λυτρωτής...Πάνος Δενδρινός !!!!

Δύσκολη αλλά χρυσή νίκη της Αχαικής με 1-0 επί της μαχητικής ομάδας Α.Ο.Εικοσιμίας . Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους σημείωσε ο Μεσολογγίτης αμυντικός Πάνος Δενδρινός....

Το φίλμ του αγώνα.....                                                                                                                                4' Καλή φάση για τους γηπεδούχους, με τον Αποσκίτη να μην μπορεί από το φάουλ του Αγγελόπουλου να πιάσει το σουτ.
10' Σουτ του Κωστή, μπλοκάρει εύκολα ο Κουστουμπάρδης
18' Μεγάλη  ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Αγγελόπουλο να πασάρει στον Ντάζο, με τον τελευταιο να σουτάρει δυνατά άουτ.
21' Τεράστια ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο να μην μπορεί να στείλει σε κενή εστία την μπάλα στα δίχτυα , μετά απο άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα
22' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Καρρά για την Αχαϊκή.
24' Μακρινό σουτ του Ντουκάι , ή μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
27' Σουτ του Πανουσάι αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Δρακόπουλος
30' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο να δίνει εξαιρετική πάσα στον Αποσκίτη, ο οποίος δεν κατάφερε να κάνει το κοντρόλ και να σκοράρει
32' Σουτ μέσα από την περιοχή του Αγγελοπουλου, ή μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
34' Σέντρα από τα αριστερά του Βαβάτσικου, ο Πετρόπουλος αστοχεί στην κεφαλιά
39' Φάουλ του Αγγελοπουλου με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .
44' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Αχαϊκή, με τον Αποσκίτη να σουτάρει και την μπάλα να κοντραρει σε αμυνόμενο πριν καταλήξει στα δίχτυα.
45' Σέντρα του Κωστή, πλάσε του Αποσκίτη πάνω από τα δοκάρια , σε νέα τεράστια ευκαιρία.

53' Τεράστια ευκαιρία σε πλάσε του Καρρά και μεγάλη απόκρουση του Κουστουμπάρδη
57' Σουτ του Γεωργόπουλου μέσα από την περιοχή, νέα απόκρουσητου τερματοφύλακα
60' Ή ευκαιρία του αγώνα , με τον Αποσκίτη εξεπαφής να στέλνει μπάλα έξω.
61' Τρομερή ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο , ή μπάλα να γλύφει το δοκάρι .
64' Καλή ευκαιρία για την Εικοσιμία με το σουτ του Κορσιάνου να μπλοκάρει ο Δρακόπουλος
68' Ευκαιρία με τον Καρρά να πλασάρει από καλή θέση άουτ.
75' Αλλαγή για την Αχαϊκή με τον Μαντά να παίρνει την θέση του Καρρά
76' Συρτό σουτ του Βαβάτσικου, εύκολα μπλοκάρει ο Κουστουμπάρδη.
79' Γκοοοολλλλ για την Αχαϊκή με κεφαλιά του Δενδρινού, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αγγελοπουλου.
81' Πεντακάθαρη ανατροπή του Αγγελοπουλου από τον Ψάλτη, με τον φέρει να δείχνει θέατρο και να υποπέφτει σε μεγάλο λάθος
84' Σουτ του Μαντά, ή μπάλα περνάει παράλληλα από το αριστερό δοκάρι.
86' Αλλαγή για την Εικοσιμία, με τον Γρηγοράτο να πέρνει την θέση του Τανουσαι
87' Ο Λιάκος περνάει στην θέση του Αγγελοπουλου.
93' Καλό φάουλ του Μαντά, αποκρούει ο τερματοφύλακας
Διαιτητής : Δραγάτης (Α. Αττικής)
Βοηθοί : Πολυχρονιάδης-Γουρνιάς (Α. Αττικής)

Συνθέσεις
Αχαϊκή : Δρακόπουλος, Ντάζος, Κωστής, Πετρόπουλος, Στεφανόπουλος, Δενδρινός, Βαβάτσικος (90' Λιβάνης), Γεωργόπουλος, Καρράς (75' Μαντάς), Αγγελόπουλος (87' Λιάκος), Αποσκίτης

ΑΟ Εικοσιμίας : Κουστουμπάρδης, Χρηστάτος, Τανουσάι (86' Γρηγοράτος), Αντωνάτος (90' Καραίσκος), Ψάλτης, Αποστολάτος, Ντουκάι, Καπλάνης, Κοργιανός, Μπούσι, Πολλάτος

Υπό το βλέμμα του πατέρα του Σάκη που για μία ακόμη φορά βρέθηκε στο γήπεδο , ο Πάνος Δενδρινός με κεφαλιά χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του..
 Ο Κώστας Βαβάτσικος ταλαιπώρησε πολλές φορές την άμυνα των φιλοξενούμενων....

Ο Τάσος Καρράς [9] δεν βρήκε δίκτυα αυτή την φορά...