Ανέβασε ταχύτητα στο β΄ ημίχρονο ο Νέος Θέρμιος Απόλλωνας..

Χωρίς να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης ο Νέος Θέρμιος Απόλλωνας κέρδισε στο γήπεδο Θέρμου τον Ατρόμητο Αντιρρίου με σκορ 3-0 και πέρασε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα των μπαράζ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να σκοράρουν σε κλασσικές ευκαιρίες που δημιούργησαν. Μέχρι που ήρθε το 48' όταν ο Ηλιόπουλος ανέτρεψε τον Καρβελά μέσα στην περιοχή και τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ενα πέναλτι που παραδέχτηκαν και οι άνθρωποι του πάγκο του Ατρομήτου που ήταν μπροστά στη φάση. Το πέναλτι εκτέλεσε στο 49' εύστοχα ο Τόσκα. Στο 58΄ήταν η σειρά του Αγγέλη να χριστεί σκόρερ με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Κώστας Κοκώνης που πήρε την μπάλα από την άμυνα και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του πλάσαρε εύστοχα τον Χασαπογιάννη,
Το φίλμ του αγώνα:
4' Ο Κράνης πέρασε τον Χασαπογιάννη και έκανε το πλασέ από πλάγια θέση στέλνοντας τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
12' Ο Καλοκαίρης κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και πάνω από τον Χασαπογιάννη στέλνοντας τη μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά άουτ
13' Ο Κράνης από πλάγια θέση κάνει παράλληλη πάσα αλλά πριν αυτή φτάσει στον Τόσκα, που ήταν μόνος στο σημείο του πέναλτι, αμυντικός του Ατρομήτου κατάφερα να απομακρύνει
22' Σουτ του Καρβελά απέκρουσε σε κόρνερ ο Χασαπογιάννης
40' Ο Παπαποστόλου εκτέλεσε φάουλ και ο Δημητρίου απέκρουσε εύκολα
43' Σουτ Κ.Κοκώνη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ
45' Ο  Καλοκαίρης μπήκε διαγώνια μέσα στην μεγάλη περιοχή από πλάγια θέση προσπάθησε να πλασάρει αλλά ο Χασαπογιάννης  έβαλε την κόντρα στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ
48' Ο Ηλιόπουλος ανέτρεψε τον Καρβαλά μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι
49' Γκοοοολ 1-0 Ο Τόσκα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του
57' Σουτ Κράνη ο Χασαπογιάννης αποκρούει σε κόρνερ
58' Γκοοολ 2-0 Σε εκτέλεση κόρνερ η άμυνα απομάκρυνε με τη μπάλα να φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής εκεί που ήταν ο Αγγέλης που επιχείρησε το σουτ διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του
61' Σουτ Τόσκα ελάχιστα άουτ
63' Ο Στεργίου βρήκε με πάσα τον Καρβελά που έκανε διαγώνιο σουτ άουτ
74΄Κάθετη πάσα του Τόσκα στον Καρβελά πρόλαβε με έξοδο έξω από την περιοχή  ο Χασαπογιάννης και απομάκρυνε με τα πόδιθα
75' Ο Ευθυμιόπουλος βγήκε τετ-α-τετ πλάσαρε τον Δημητρίου αυτός βρήκε την μπάλα που κατέληξε κόρνερ
80' Ο Κράνης κάνει το διαγώνιο σουτ και ο Χασαπογιάννης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ
88' Γκοοολ 3-0 Ο Κ.Κοκώνης πήρε την μπάλα από την άμυνα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Δημητρίου, Κ.Κοκώνης, Στεργίου (λ.τ. 68' Ψηφής), Ράπτης, Ευ.Κοκώνης, Τζαμαλής (85' Τσινιάς), Τόσκα, Καλοκαίρης, Αγγέλης (80' Μπρέσιακας), Κράνης, Καρβελάς

Ατρόμητος Αντιρρίου (Περικής Παπαποσστόλου): Χασαπογιάννης, Θανασιός (77' Παπαδόπουλος), Αποστολόπουλος, Βήτος, Ηλιόπουλος, Πετσίνης, Μανδέλος (69' Ευθυμιόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Παπαποστόλόπουλος, Αλεξόπουλος (77' Αραπογιάννης)