Μόνος πρώτος ο Νέος Θέρμιος Απόλλων...

.
ΠΑΟΚ Καλυβίων - Νέος Θέρμιος Απόλλων  0-3

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Νέος Θέρμιος Απόλλων κέρδισε με 3 - 0 τον ΠΑΟΚ Καλυβίων και εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Ναυπακτιακού έμεινε μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας με 65 βαθμούς.
Αντίθετα ο ΠΑΟΚ είναι ακόμα πιο κοντά στον υποβιβασμό, καθώς πλέον ζητάει νίκες και συνδυασμό αποτελεσμάτων.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες με τον ΠΑΟΚ να έχει την κλασική στο 31΄ με το Γκασούκα να πλασάρει ελάχιστα άουτ σε τετ α τετ.
Μετά το 60ο λεπτό όμως η ομάδα του Γιώργου Γιάκου πήρε τα ηνία και σε κάθε φάση είχε την ευκαιρία να σκοράρει.
Στο 64΄ ο Αγγέλης "προειδοποίησε" και στο επόμενο λεπτό ο Κλάιντι Τόσκα με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 69΄ ο Αγγέλης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κόκκοτου και με σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
Τα πόδια των παικτών των φιλοξενούμενων "λύθηκαν" στη συνέχεια και απείλησαν με τους Κώστα Κοκώνη, Τόσκα, Κράνη, Αγγέλη, Ράπτη και Τζαμαλή να χάνουν πολύ καλές ευκαιρίες.
Το τελικό 0 - 3 διαμόρφωσε στο 85΄ ο Τόσκα με μονοκόμματο σουτ μετά τη σέντρα του Σάκη Κράνη.
Το τελικό σφύριγμα του Ντζάνη έφερε τους πανηγυρισμούς στους ανθρώπους του Νέου Θέρμιου Απόλλωνα που και στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ την κατήφεια, καθώς η ομάδα βρίσκεται πολύ κοντά στον υποβιβασμό.
Το φιλμ του αγώνα
5΄ Συρτό σουτ του Γκασούκα η μπάλα παίρνει φάλτσο και ο Δημητρίου αποκρούει με διπλή προσπάθεια.
11΄ Σουτ του Αγγέλη ο Κατερινόπουλος αποκρούει με διπλή προσπάθεια.
14΄ Κόρνερ του Κράνη ο Καλοκαίρης πιάνει το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα φεύγει απελπιστικά άουτ.
17΄ Εκτέλεση φάουλ του Κώστα Κοκώνη απέκρουσε ο Κατερινόπουλος.
25΄ Ο Βασιλάρης κάνει την προσπάθεια από δεξιά, σουτάρει και ο Κατερινόπουλος μπλοκάρει.
31΄ Ο Μαντζάνας κάνει βαθειά μπαλιά ο Δημητρίου βγαίνει και διώχνει με το κεφάλι προ του Γκασούκα, η μπάλα φτάνει στο Γιάννη Μυλωνά που σουτάρει ο Γκασούκας μπαίνει στην πορεία της και απέναντι από το Δημητρίου πλασάρει ελάχιστα άουτ.
38΄ Σουτ του Καλοκαίρη φεύγει άουτ.
56΄ Δυνατό σουτ του Καλοκαίρη απέκρουσε ο Κατερινόπουλος.
58΄ Σουτ του Τόσκα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κατερινόπουλος.
64΄ Φαλτσαριστό σουτ του Αγγέλη έφυγε ελάχιστα άουτ.
65΄ Γκολ. Κεφαλιά πάσα του Αγγέλη ο Τόσκα με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
69΄ Γκολ. Σέντρα του Καρβελά ο Κόκκοτος δε διώχνει και ουσιαστικά "στρώνει" τη μπάλα στον Αγγέλη που με σουτ κάνει το 0 - 2.
71΄ Σουτ του Κώστα Κοκώνη η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.
73΄ Σουτ του Τόσκα φεύγει ελάχιστα άουτ.
74΄ Ο Κράνης από πλάγια αριστερά απέναντι στον Κατερινόπουλο πλασάρει και ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ μποκάρει.
76΄ Κάθετη του Κράνη στον Αγγέλη που από κοντά πλασάρει και διώχνει με το πόδι σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.
77΄ Κόρνερ του Κώστα Κοκώνη κεφαλιά του Ράπτη φεύγει λίγο πάνω από το δοκάρι.
83΄ Σέντρα του Κράνη ο Τζαμαλής με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.
85΄ Γκολ. Σέντρα του Κράνη από αριστερά ο Τόσκα με μονοκόμματο σουτ κάνει το 0 - 3.