Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Α.Ο. Χάλκειας-ΑΕΜ.

Ισόπαλη αναδείχθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Α.Ο. Χάλκειας και Α.Ε. Μεσολογγίου στο ΔΑΚ Αντιρρίου. Η ομάδα του Μεσολογγίου προηγήθηκε στο 50’ με τον Ντούσαν Πέκεζ και για την ομάδα της Χάλκειας έφερε το παιχνίδι στα ίσια ο Κάκκος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Το φιλμ του αγώνα:

8’Εκτέλεση φάουλ του Καλαβριζιώτη, μόνος του ο Ψυχογιός δεν μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα η μπάλα κόρνερ.

10’ Εκτέλεση κόρνερ του CHAND  κεφαλιά του Μπαλαμπάνη η μπάλα άουτ.

17’ Διαγώνιο σουτ του Βαλμά η μπάλα λίγο άουτ.

19’ Σουτ του Κουντούρη μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα κοντράρει στο Καζανά και απομακρύνεται

20’Σουτ από πλάγια του CHAND η μπάλα στο δεξί κάθετο και άουτ.

21’ Ένα δυο του Πέκεζ με τον Κουντούρη ο δεύτερος θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-1.

34’ Σουτ του Κουντούρη δύσκολα σε κόρνερ ο Γκασούκας.

36’Εκτελεση κόρνερ του Σταθόπουλου κεφαλιά του Διαμαντόπουλου Χρ. Η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

40’Σουτ του Βαλμά θα μπλοκάρει ο Καραδήμας.

43’ Εκτέλεση κόρνερ του Γιαβρούτα κεφαλιά του Καζανά η μπάλα ελάχιστα άουτ.

46’ Σέντρα του Ψυχογιού  κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη θα χάσει ο Καραδήμας δεν μπορούν του Α.Ο. Χάλκειας να στείλουν τη μπάλα στα δίκτυα.

50’ ΓΚΟΛ Γέμισμα του Κουντούρη στον Πέκεζ ωραίο τελείωμα η μπάλα στα δίκτυα 0-1.

51’Ωραία μπαλιά του Καλαβρουζιώτη  στον Μυτιλήνη σουτ η μπάλα κοντράρει.

55’Σουτ του Καλαβρουζιώτη έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

57’Σέντρα του Βαλμά κεφαλιά του Κάκκου δύσκολα ο Καραδήμας θα μπλοκάρει τη μπάλα.

64’Ο Γιαβρούτας δεν μπορεί να διώξει η μπάλα στον Βλαχογιάννη σουτ θα διώξει πάνω στη γραμμή ο Γιαβρούτας.

71’ΓΚΟΛ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου η μπάλα στα δίκτυα 1-1.

75’Ατομική προσπάθεια του Μυτιλήνη βγάζει ωραία πάσα στον Καλαβρουζιώτη προλαβαίνουν όμως οι αμυντικοί.

76’ Εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου δεν μπορεί από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα

88’ Κόκκινη κάρτα στον Μπαλαμπάνη.

90’ Γέμισμα του Βαλμά κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη μπλοκάρει ο Καραδήμας.

91’ Ατομική προσπάθεια και πλασέ του Βλαχογιάννη η μπάλα λίγο άουτ.
Διαιτητής ο κ.Παναγιωτόπουλος με βοηθούς τον κ. Χουλιάρα και τον κ. Τσιλίκα.

Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Καλαβριζιώτης, Διαμαντόπουλος(70’ Παγανιάς), Κυρίτσης(85’Παπαδόπουλος), Καζανάς, Γιαβρούτας, Ψυχογιός(55’ Κάκκος), Μυτιλήνης, Καλαβρουζιώτης, Βαλμάς Κ. Αλμπάνης.

ΑΕΜ: Καραδήμας, Μπαλαούρας Κ., Καβαλάρης, Πασπαλιάρης, Μπαλαμπανης, Παλιάτσας(77’ Διαμαντόπουλος Γρ.], Διαμαντόπουλος Χ., Σταθόπουλος,Κουντούρης, CHAND(63’ Βλαχογιάννης), Πέκεζ(58’ Ρισάνος).