Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Ομηρο και στην Φλόγα...

Ισοπαλία χωρίς σκορ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στο Ομηρο Νεοχωρίου και Φλόγα Παλαιομάνινας στο Νεοχώρι.
Οι γηπεδούχοι με την ισοπαλία αυτή υποχώρησαν στη δεύτερη θέση όπου ισοβαθμούν με την ΑΕ Μεσολογγίου ενώ οι φιλοξενούμενοι 11 βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση.
Το φίλμ του αγώνα:
9' Ο Λαγός ανατρέπεται ο Στυλιαράς δίνει πέναλτι αλλά συμβουλεύτηκε τον επόπτη Ζυγούρη άλλαξε την απόφασή του δίνοντας φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή. Το φάουλ του καλύβα έδιωξε ο Ρόκκος σε κόρνερ
10' Κόρνερ Καβαλιέρη κεφαλιά Μπαλαούρα άουτ
20' Σέντρα Λαγού από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά του Καλύβα  "σκαστή" αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Ρόκκος
41' Σουτ Καρύμπα απέκρουσε ο Ζέρβας
43' Γύρισμα Καλύβα στον λαγό αυτός σουτ μπλόκαρε ο Ρόκκος
45' Φάουλ Καρύμπα από πλάγια δεξιά στην συμβολή των δοκών στη συνέχεια η μπάλα πάει στον Καρτσακλή που πιάνει την κεφαλιά και ο Κάκκος απομακρύνει
52' Σέντρα Αποστολίδη από δεξιά κεφαλιά Μπαλαούρα στο οριζόντιο δοκάρι
61' Σέντρα - σουτ Λαγού από δεξιά ο Καβαλιέρης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας κάνοντας το σουτ άουτ
66' Σουτ Λαγού άουτ
67' Σουτ Αποστολίδη ξυστά άουτ
72' Σουτ Καρύμπα άουτ
80' Σουτ Βαλτογιάννη άουτ
84' Σουτ Στραβοδήμου άουτ
85' Σουτ λαγού άουτ
92' Σέντρα Σεραφίγγου από δεξιά ανάποδο ψαλίδι Λαγού άουτ
Ομηρος Νεοχωρίου (Δημήτρης Θεοδοσίου): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Στραβοδήμος, Αλεξόπουλος, Κάκκος, Τσάμης, Λαγός, Σαμψώνας (46' Αποστολίδης), Βαλτογιάννης Σ., Καλύβας (71' Αγγέλης), Καβαλιέρης (81' Σεραφίγγος)
Φλόγα Παλαιομάνινας (Νίκος Μιμηγιάννης): Ρόκκος, Τραγουλιάς,  Καλοκαίρης,Ζαχαράκης, Κουρσάρης, Καντάνης, Μούτσα (90' Παπαδόπουλος), Καρτσακλής (82' Κοκώνης Σπ.), Κόκκαλης, Καρύμπας (87' Κοκώνης), Νούλας