Τι έπιασες ρε Κουρτουά;

Ο Τιμπο Κουρτουά έκανε μία μεγάλη απόκρουση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κρατώντας το 1-0 για την Τσέλσι απέναντι στην Σάντερλαντ. (VIDEO)

Δεν συγκαταλέγεται άδικα ανάμεσα στους κορυφαίους τερματοφύλακες στον κόσμο. Ο Κουρτουά έχει αποδείξει πολλές φορές την αξία του βοηθώντας τόσο την Τσέλσι όσο και την Εθνική ομάδα του Βελγίου.
Αυτή τη φορά έβαλε το χεράκι του για να κρατήσουν οι μπλε το "διπλό" κόντρα στην Σάντερλαντ. Ο Φάμπρεγκας είχε δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Κόντε από το πρώτο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση.
Έτσι, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η μπάλα έφτασε στα όρια της περιοχής στον Φαν Άρνχολτ ο οποίος ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει, αλλά ο Κουρτουά είχε άλλα σχέδια.