«Φονέας των γιγάντων» ο Ατρόμητος

.
Ατρόμητος Αντιρρίου-Α.Ε.Μεσολογγίου-1-0

Ακόμη μια σημαντική νίκη σημείωσε ο Ατρόμητος Αντιρρίου απέναντι στην Α.Ε. Μεσολογγίου. Η ομάδα του Γιώργου Μίχου με γκολ του Άγγελου Αλεξόπουλου στο 29′ πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης συνεχίζοντας έτσι την ανοδική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Λάμπρου με βοηθούς τον κ. Αντωνόπουλο και κ. Χουλιάρα.

Το φίλμ του αγώνα

3′ Ο Ατρόμητος θα ζητήσει πέναλτι για χέρι μέσα στη περιοχή.

7’Εκτέλεση φάουλ του Δενδρινού μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.

10’Δυνατό σούτ του Ζαρκάδα σε κόρνερ ο Φλωρόπουλος.

11’Εκτέλεση κόρνερ του Ζέρβα νέο σουτ του Ζαρκάδα η μπάλα θα περάσει άουτ.

15’Ωραίο σούτ Θανασιού έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

25’Σούτ έξω από την περιοχή του Θανασιού

26’Εκτέλεση κόρνερ Παναγιωτόπουλου κεφαλιά ο Ζαχαρόπουλος η μπάλα λίγο άουτ.

27’Σέντρα του Παναγιωτόπουλου σουτ του Πετσίνη Αντ. η μπάλα άουτ.

29’ΓΚΟΛ Σέντρα ο Παναγιωτόπουλος ωραίο πλασέ του Αλεξόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

53′ Ο Μιχαλόπουλος θα κάνει την προβολή θα κλέψει την μπάλα και θα βγεί μόνος απέναντι στο Φλωρόπουλο ο κ. Λάμπρου θα καταλογίσει φάουλ στη προσπάθεια του κάτω από διαμαρτυρίες.

58’Ο Ζαρκάδας θα κάνει το γέμισμα κεφαλιά του Πετσίνη παραλίγο αυτογκόλ

62′ Εκτέλεση κόρνερ του Ζαρκάδα η μπάλα συστημένη στο Μιχαλόπουλο που θα αιφνιδιαστεί και δεν θα πλασάρει όπως θα ήθελε.

71′ Ο Βλάχος θα φύγει μόνος του ο κ. Χουλιάρας θα σηκώσει το σημαιάκι οφ σάιντ κάτω από διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

72’Ωραίο σούτ του Ζαρκάδα θα αποκρούσει ο Φλωρόπουλος.

75′ Εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

80′ Ο Μιχαλόπουλος μαρκάρεται μέσα στη περιοχή οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι.

81′ Ωραία κάθετη πάσα του Αλεξόπουλου στον Ψυχογιό τετ α τετ θα σώσει με τα πόδια ο Ζέρβας.

83’Πάσα του Μιχαλόπουλου για τον Δενδρινό προλαβαίνει ο Φλωρόπουλος και μπλοκάρει.

84’Σούτ του Μιχαλόπουλου η μπάλα θα περάσει άουτ.

40’Ατομική ενέργεια του Κάκκου ωραίο σουτ η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

89′ Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο θα σταματήσει όμως ως οφ σάιντ κάτω από διαμαρτυρίες.

90′ Σέντρα του Κάκκου δεν μπορεί ο Ψυχογιός να πλασάρει.

Ατρόμητος[ Μίχος Γ.]:Φλωρόπουλος,Βλάχος,Παναγιωτόπουλος,Πέκεζ,Πετσίνης Χ.,Θανασιός(54’λ.τ.Πυρρής),Κάκκος, Ζαχαρόπουλος,Πετσίνης Αντ.(45’Ψυχογιός),Αλεξόπουλος(81′ Κουραχάνης),Παναγιωτόπουλος.

Α.Ε.Μεσολογγίου [Ζάρκαβέλης Χ.]: Ζέρβας Δ.Μπαλαούρας,Μαντέλος(46’Κοντομήτσος),Τραγουλιάς,Ζέρβας Νεκτ.,Δενδρινός, Μιχαλόπουλος,Ζαχαράκης,Γαβρίνας,Ζαρκάδας,Βασιλάρης.