Ήττα στο νημα για τον Xαρ. Τρικούπη Μεσολογγίου στο Πευκοχώρι

Ήττα για ενα καλάθι για τον Χαρίλαο Τρικούπη που ηττήθηκε απο την Ευρώπη Πευκοχωρίου με 77-75.
O Τρικούπης έπαιξε πολύ όμορφο μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 33-41.Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έπαθαν μπλακ-αουτ και έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα του Πευκοχωρίου να επιστρέψει στο παιχνίδι και να προηγηθεί με βραχεία κεφαλή στο σκορ με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού 55-54. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη. Οι γηπεδούχοι έχουν σαν ήρωα τον Νητσάκη που σκόραρε και τους 12 πόντους στο διάστημα αυτο. Το Πευκοχώρι προηγείτε με 71-68.Ο Παπαδιονυσίου ισοφαρίζει με τρίποντο για το 71-71. Ο Παπαρέγκας κλέβει την μπάλα κερδίζει φάουλ (με υποψια αντιαθλητικού) αλλά αστοχεί και στις δυο βολές. Η Ευρώπη πετυχαίνει καλάθι για το 73-71. Ο Παπαδιονυσίου αστοχεί και αυτός σε βολές και οι γηπεδούχοι παίρνουν προβάδισμα τεσσάρων πόντων 75-71. Ο Ψάλτου μειώνει σε 75-73. 1/2 βολές για την Ευρώπη για το 76-73. 2/2 βολές ο Μουράτογλου για το 76-75. 1/2 για την ομάδα του Πευκοχωρίου 6,5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος για το 77-75. Ο Μουράτογλου προσπαθεί να δώσει το σουτ της νίκης αλλά χρεώνεται με βήματα και ο αγώνας τελειώνει με νικήτρια την ομάδα του Πευκοχωρίου με 77-75.

Α.Σ.Ευρώπη 87 Πευκοχώρι-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης 77-75

Διαιτητές:Ευφραιμίδης-Ντούρας

Δεκ:Α:19-19 Β:14-22 Γ:22-13 Δ:22-21

Α.Σ.Ευρώπη 87' Πευκοχώρι:(Καραμανλής)Αμπατζίδης,Νητσάκης 12(2),Λεμονάκης 4,Μουρατίδης 21(3),Μαυρίδης 2,Γαρέζος 12(2),Κιγμέτογλου 13(1),Σταύρου 13(1),Βαιντέρλης.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης:(Ζωντός)Ιωάννου 3(1),Βουρνάς 2,Παπαδιονυσίου 15(1),Τοπουζίδης 11(3),Μουράτογλου 12(2),Σταυρόπουλος 5,Παπαρέγκας 3(1),Γεωργιάδης 2,Μουρίκης 11,Ψάλτου 11.