Σκληρό... καρύδι ο Α.Ο.Χάλκειας για τον Ομηρο...

Ισοπαλία με σκορ 2-2 έληξε η αναμέτρηση στο γήπεδο Νεοχωρίου ανάμεσα στον τοπικό Ομηρο και και τον Α.Ο.Χάλκειας.

Μόλις στο 5′ η ομάδα της Χάλκειαςπήρε το προβάδισμα όταν η άμυνα του Ομήρου δεν απομάκρυνε και ο Γιαβρούτας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκασούκα.
Στο 52′ οι φιλοξενούμενοι είδαν τη μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι σε σουτ του Ψυχογιού. Πέντε λεπτά αργότερα (70′) ο Τσιφοπανόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.
Η ομάδα της Χάλκειας αντέδρασε και τρία λεπτά αργότερα (73′) πήρε ξανά το προβάδισμα όταν σε εκτέλεση κόρνερ ο Μάνθος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ομήρου.
Στο 85′ σε σέντρα του Ευθυμίου ο Γιάννης Σεραφίγγος διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με κεφαλιά.

Ομηρος Νεοχωρίου (Χρήστος Ζαπάντης): Γκασούκας, Τσιφοπανόπουλος,Ματσίγκας, Αλεξόπουλος, Γατσώρης, Τσάμης Σπ. (62′ Ευθυμίου), Παπανικολάου, Καλύβας Σπ., Παπαδάκης ((46′ Μαχμούτ), Σεραφίγγος Ι., Σεραφίγγος Ευ.
Α.Ο.Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκιάτα, Καλαβριζιώτης, Βαλλής (83′ Διαμαντόπουλος), Πέττας, Κάπο, Αδραχτάς, Ψυχογιός (56′ Δημαράς), Κάκκος, Μάνθος, Γιαβρούτας, Αλμπάνης (83′ Δαδάνης)