Εύκολο απόγευμα για τον Ναυπακτιακό Αστέρα στο Καινούριο...

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ο Ναυπακτιακός Αστέρας πέρασε νικηφόρα μέσα από το γήπεδο Καινουργίου κερδίζοντας με σκορ 4-0 την τοπική Δόξα.

Μόλις στο 3′ ο Ανδριτσόπουλος έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 30′ ο Μιχαλόπουλος έκανε το 0-2. Στο 67′ ο Πιστιόλης έκανε το 0-3 και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Φλέγγας στο 82′.

Το φίλμ του αγώνα:
3′ Γκοοολ Σέντρα του Βρουσάι από αριστερά ο Ανδριτσόπουλος γίνεται κάτοχος της μπάλας στο σημείο το πέναλτι, κάνει περιστροφική κίνηση και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
17′ Σέντρα Βρουσάι σουτ στο δεύτερο δοκάρι του Ανδριτσόπουλου πέρασε άουτ
30′ Γκοοολ 0-2 Ατομική προσπάθεια Ψυχογιού κάνει τη σέντρα ο Μιχχαλόπουλος στοπάρει με το στήθος και από το σημείο του πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
49′ Σέντρα Δημητρακόπουλου ο Ανδριτσόπουλος σουτ μέσα από την περιοχή κατέληξε άουτ
50′ Σουτ διαγώνιο του Ντολένγκα μπλόκαρε ο Πετσίνης
62′ Σε κόρνερ για τον Ναυπακτιακό ο Φλέγγας κάνει την κεφαλιά μόνος από την μικρή περιοχή πάνω στον Κόκκαλη
65′ Ο Ψυχογιός βγήκε τετ-α-τετ με τοκ Κόκκαλη κάνοντας το σουτ πάνω στον τερματοφύλακα της Δόξας
66′ Σέντρα Μήτσου κεφαλιά Παπαθανάση από το ύψοςτου πέναλτι πέρασε άουτ
67′ Γκοοολ 0-3 Βαθιά μπαλιά του Μιχαλόπουλου ο Πιστιόλης βγαίνει πίσω από την άμυνα της Δόξας και αριστερά μπαίνει στην περιοχή πλασάροντας εύστοχα στην απέναντι γωνία
79′ Σουτ Ι.Κουτσολάμπρου μέσα από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά νέο σουτ του Ντολένγκα άουτ
80′ Ο Σοροβός έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και αριστερά έστρωσε στον Παπαθανάση στο ύψος του πέναλτι που έκανε το σουτ ελάχιστα άουτ
82′ Γκοοολ 0-4 Ο Φλέγγας με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

88′ Ο Μπανιάς βγήκε στην αντεπίθεση μπήκε στην περιοχή από πλάγια δεξιά έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Κόκκαλης βρήκε λίγο την μπάλα η οποία κατέληξε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Πιστιόλης δεν κατάφερε να την προωθήσει στα δίχτυα

Δόξα Καινουργίου (Γιάννης Καραμπούλης):Κορδάτος (22′ λ.τ. Κόκκαλης), Αυγέρης (46′ Κουτσολάμπρος Κ.), Μήτσος, Ντίνος, Κωνσταντίνου, Μπουρλιάσκος, Κουτσολάμπρος Ι., Παπαθανάσης, Σοροβός, Νικολογιάννης (36′ Ντολένγκα), Καγιάντζας

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημήτρης Κάκκος): Πετσίνης, Σκανιάς, Βρουσάι, Νασόπουλος, Φλέγγας, Καλαβρουζιώτης (69′ Καμμένος), Ανδριτσόπουλος, Θανασιός, Ψυχογιός, Μιχαλόπουλος (85′ Μπίμπας), Δημητρακόπουλος (54′ Πιστιόλης)