Έσωσε την παρτίδα στο 92' ο Ναυπακτιακός Αστέρας...

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 ήρθαν στο γήπεδο Θέρμου Κεραυνός Μυρτιάς και Ναυπακτιακός Αστέρας.

Ο Κεραυνός προηγήθηκε στο 65′ με τον Σαμψώνα για να ισοφαρίσει ο Ναυπακτιακός στο 92′ με τον Καλαβρουζιώτη.Ο Ναυπακτιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα καθώς νωρίτερα είχε χάσει αρκετές ευκαιρίες για γκόλ. Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά που αγωνίστηκε χωρίς τον Σταύρο Λαγό που ακόμη σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες δεν έχει ξεκαθαρίσει τί έχει γίνει με τον τραυματισμό του έχασε την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά από τη Φλόγα που ήρθε ισόπαλη στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής στο Νεοχώρι με τον Όμηρο,  όμως με το γκολ το γκολ του Καλαβρουζιώτη κατάφερε να κρατήσει την διαφορά στους τέσσερις βαθμούς από την ομάδα της Παλαιομάνινας.
Το φίλμ του αγώνα:
5′ Σουτ Θανασιού πέρασε άουτ
8′ Σουτ Ψυχογιού άουτ
17′ Ο Ντζάλας μετά από ατομική προσπάθεια έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα άουτ
23′ Ο Καλαβρουζιώτης εκτελεί φάουλ ο Κατσαβοχρήστος αποκρούει, ο Ανδριτσόπουλος από κοντά κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Κατσαβοχρήστου και να απομακρύνουν οι αμυντικοί.
30′ Σέντρα Καζανά κεφαλιά Ψυχογιού μπλόκαρε ο Κατσαβοχρήστος
50′ Ο Καραγιάννης εκτελεί το κόρνερ ο Καλαβρουζιώτης κάνει την κεφαλιά άουτ
65′ Γκοοολ 1-0 Κόρνερ από τον Κοκώνη ο Καλαβρουζιώτης απομακρύνει με την μπάλα να φτάνει στο ύψος του πέναλτι, εκεί που βρίσκεται ο Σαμψώνας που κάνει το σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα
76′ Ο Αρκουμάνης κάνει την ατομική προσπάθεια έξω από την περιοχή επειχιρώντας σουτ άουτ
91′ Ο Κόκκαλης αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα
92′ Γκοοολ 1-1 Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάϊ ο Καλαβρουζιώτης με κεφαλιά ισοφαρίζει

Κεραυνός Μυρτιάς (Λάκης Παπαχρήστος): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Ντζάλας, Ρόκκος, Γκορόγιας, Κόκκαλης, Κοκώνης ((92′ Καρρόπουλος), Γρομητσάρης, Σαμψώνας (85′ Σιάσιος), Κούσης, Αρκουμάνης (75′ Μπούσγος)
Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Πανουργιάς): Ανδριόπουλος, Καζανάς, Καραγιάννης (76′ Βρουσάϊ), Φλέγκας, Δημόπουλος, Θανασιός (73′ Ζαχαρόπουλος), Ανδριτσόπουλος, Καλαβρουζιώτης, Ψυχογιός, Καμμένος (68′ Δημητρακόπουλος), Πιστιόλης