Εύκολο τρίποντο για Α.Ο.Χάλκειας....

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 3

ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 0

Εύκολο απόγευμα είχε ο Α.Ο. Χάλκειας με αντίπαλο τον Αχελώο Αγγελοκάστρου στο ΔΑΚ Αντιρρίου . Η ομάδα του Ανδρέα Καλαβριζιώτη κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ με τον Κάπο που ήταν από τους κορυφαίους  αγώνα. Στο 21’ Ο Καλαβρουζιώτης θα διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του ύστερα από ωραία προσπάθεια θα μπεί στην περιοχή και με πλασέ θα νικήσει τον Μπούτιβα. Στο 67’ ο Παγανιάς με κοντινό πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Κέκελος με βοηθούς τον κ. Κωσταρά  και τον κ. Γαλανόπουλο.

Το φίλμ του αγώνα:

2’ Βαθιά μπαλιά του Διαμαντόπουλου σουτ του Ψυχογιού μπλοκάρει ο Μπούτιβας.

7’ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Αλπμάνη κεφαλιά του Κάπο η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίκτυα 1-0.

13’ Ο Καλαβρουζιώτης φεύγει μόνος του  σουτάρει η μπάλα άουτ.

14’ Ωραία μπαλιά του Αλμπάνη στον Παγανιά σέντρα του δεύτερου μόνος του ο Γιαβρούτας πιάνει αέρα.

21’ΓΚΟΛ Ατομική προσπάθεια του Καλαβρουζιώτη μπαίνει στην περιοχή πλασάρει η μπάλα στα δίκτυα 2-0.

28’ Εκτέλεση φαόυλ του Κουτούμπα  με εξωτερικό φάλτσο διώχνει σε κόρνερ ο Γκασούκας.

34’ Μακρυνό σούτ  Ψυχογιού διώχνει ο Μπούτιβας σε κόρνερ.

37’ Ωραία προσπάθεια του Γιαβρούτα  μπαίνει στη περιοχή πλασάρει  απέκρουσε ο Μπούτιβας.

39’ Σούτ από σαράντα μέτρα του Καλαβρουζιώτη  η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

40’ Ο Γιαβρούτας μπαίνει από δεξιά στη περιοχή κάνει τη σέντρα ο Μπούτιβας χάνει τη μπάλα διώχνουν οι αμυντικοί.

55’Συρτή σέντρα του Ζαλοκώστα Ελ. Διώχνει σε κόρνερ ο Κυρίτσης  πριν η μπάλα φτάσει στο Καλαοκαίρη Ελ.

57’ Εκτέλεση φάουλ του Καζανά κεφαλιά ψηλοκρεμαστή του Καλαβρουζιώτη διώχνει σε κόρνερ ο Μπούτιβας.

67’ΓΚΟΛ Κόρνερ του Ψυχογιού η μπάλα περνάει από πολλά σώματα σούτ στο δεύτερο δοκάρι του Παγανιά η μπάλα στα δίκτυα.

85’Ωραία προσπάθεια του Καλοκαίρη μπαίνει στη περιοχή πλασάρει αποκρούει ο Γκασούκας.

86’ Απευθείας κόκκινη στον Καλοκαίρη Ν.
Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Κάπο, Διαμαντόπουλος, Μυλωνάς(58’ Δαδάνης), Καζανάς, Παγανιάς(76’ Μαργαρίτης),Ψυχογιός, Κυρίτσης, Καλαβρουζιώτης, Γιαβρούτας, Αλμπάνης(69’ Χαντζηαντρέου).

Αχελώος Αγγελοκάστρου:Μπούτιβας, Σαγάνας, Βαγενάς, Καλοκαίρης Ν., Βαρβάτος, Ρουσογιάννης,Ζαλοκώστας, Ρόμπολας(46’ Καρφής),Κουτούμπας(46’ Χήρας),Καλοκαίρης Ελ..