Χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα ο Ναυπακτιακός Αστέρας , κέρδισε άνετα 3-0 τον Αμφίλοχο για τη 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας...

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ-3-0

Μια εύκολη νίκη πέτυχε ο Ναυπακτιακός απέναντι στον Αμφίλοχο. Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά έφτασε νωρίς στο γκολ με τον Σταύρο να εκμεταλλεύεται το λάθος του τερματοφύλακα και να πλασάρει σε κενή εστία κάνοντας το 1-0.Με το γκολ με το ξεκίνημα του αγώνα ο Ναυπακτιακός έδειξε τα δόντια του από νωρίς και στο 22’ διπλασίασε τα τέρματα του με τον Πιστιόλη. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ και έφτασαν πάρα πολύ κοντά όμως ο Μιχαλόπουλος θα αστοχήσει από την άσπρη βούλα. Οι ελπίδες για να πετύχουν κάτι οι φιλοξενούμενοι θα τελειώσουν στο 76’ όταν ο Θεοχάρης θα  κάνει το 3-0. Ντεμπούτο με την φανέλα του Ναυπακτιακού έκανε και ο Θανάσης Καμμένος.

Το φίλμ του αγώνα:

3’ Γκοοολ Ο Λαγός θα εκμεταλλευτεί το λάθος  του τερματοφύλακα θα πάρει τη μπάλα και απέναντι σε κενή εστία θα κάνει το 1-0.

17’ Σουτ του Μιχαλόπουλου αποκρούει ο Ανδρεόπουλος.

22’ Σούτ του Θεοχάρη απόκρουση του Αργύρη.

24’Γκοοολ Ο Πιστιόλης με ωραία ενέργεια θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

27’Πάσα του Θεοχάρη στον Ψυχογιό σουτ του δεύτερου μπλοκάρει ο Αργύρης.

31’ Τετ α τετ του Ψυχογιού αποκρούει τη μπάλα με τα πόδια ο Αργύρης η μπάλα ξανά στο Ψυχογιό στρώνει στο Λαγό νέο σούτ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Αμφίλοχου.

41’ Ο Τσιούνης με ωραία προσπάθεια μπαίνει στη περιοχή περνάει και τον Ανδρεόπουλο πλασάρει η μπάλα άουτ.

45’ Σουτ του Πιστιόλη αποκρούει ο τερματοφύλακας η μπάλα στο Θεοχάρη πάσα στον Καλαβρουζιώτη σουτ άουτ.

47’Σέντρα του Καζανά προβολή του Ψυχογιού άουτ.

52’ Σουτ του Θεοχάρη μπλοκάρει ο Αργύρης.

54’Ο Τσιούνης θα κερδίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μιχαλόπουλος ο Ανδρεόπουλος θα μπλοκάρει.

67’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάκα μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

68’ Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα λίγο άουτ.

76’Γκοοολ Πάσα του Ανδριτσόπουλου στον Θεοχάρη ωραίο πλασέ η μπάλα στα δίκτυα.

82’ Τετ α τετ ο Ψυχογιός πλασάρει αποκρούει ο Αργύρης.

85’Σουτ του Μιχαλόπουλου η μπάλα άουτ.

86’΄Ωραία μπαλιά του Καμμένου στο Ψυχογιό σουτ του δεύτερου η μπάλα άουτ.

89’ Σουτ του Καμμένου έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει σε παίκτη του Αμφίλοχου κόρνερ.

92’ Σουτ του Ανδριτσόπουλου άουτ.
Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς(77’ Βρουσάι), Καραγιάννης, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός, Θεοχάρης , Καλαβρουζιώτης(77’ Καμμένος) , Ψυχογιός, Λαγός, Πιστιόλης(70’ Ανδριτσόπουλος).

Αμφίλοχος:Αργύρης, Πανταζή , Κάκκος, Μπουμπούλης (56’Καβαλάρης),Πασπαλιάρης, Λαμπρόπουλος, Τσάμης, Μιχαλόπουλος, Τσιούνης, Νάκας, Παπαλέξης.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Κέκελος με βοηθούς τον κ. Κωσταρά και την κα.Μπακάκη.