Καλές εντυπώσεις απο Χαρίλαο Τρικούπη και Λευκάδα στο φιλικό

.
Ενα πολύ δυνατό φιλικό διεξήχθη στο Μεσολόγγι ανάμεσα στον Χαρίλαο Τρικούπη( Γ ΕΘΝΙΚΉ) και την Δόξα Λευκάδας (Α2).
Παρά την διαφορά των δυο κατηγοριών οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί. Με καλύτερο τον Μουράτογλου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 19-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Η διαφορά πήγε και στους εννέα 23-14 αλλά η Λευκάδα ισοφάρισε με την λήξη του ημιχρόνου 33-33. Στο δεύτερο ημίχρονο οι νησιώτες με καλύτερους τους Τσαλδάρη και Μανούσο και εξαιρετική οργάνωση απο τον Κούτρα πέρασαν μπροστά με 39-48 και έφτασαν στην νίκη με το τελικό 50-63. Απο το Μεσολόγγι δεν αγωνίστηκε ο Ψάλτου ενώ απο την Λευκάδα οι Καρύδας και Ιωάννου. Αύριο η ομάδα του Μεσολογγίου παίζει στο Αίγιο στις 9:30 με τον Κεραυνό. Πληροφορίες φέρνουν τον Τρικούπη να βρίσκεται κοντά σε ψηλό.