Δυσκολεύτηκε ο Ομηρος να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Αετού

Πάλεψε αλλά λύγισε ο Αετός Σταμνάς που ηττήθηκε με σκορ 3-1 στο Νεοχώρι από τον Ομηρο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ανούσιο με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες να προηγηθούν.Ο Ομηρος προηγήθηκε στο 47' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαγού σε ανατροπή του Καρύμπα από τον Γαβριήλ Τσιλιπάνο. Ο Αετός κατέφερε να ισοφαρίσει το ματς στο 55' όταν σε αντεπίθεση ο Χόντος έκανε το γύρισμα στον Μπαλάφα και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζέρβα. Για το επόμενο δεκάλεπτο η ομάδα του Κώστα Τάκου ήταν καλύτερη χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί αλλά δεν τα κατάφερε. Η είσοδος του Σεραφίγκου στον αγωνιστικό χώρο στο 70'  άλλαξε την εικόνα της ομάδας προς το καλύτερο. Ο Ομηρος προηγήθηκε με 2-1 στο 75' με πλασέ του Λαγού και στο 84' έκανε το τελικό 3-1 με γκολ του Αγγέλη.
Το φίλμ του αγώνα:
9'    Σουτ Σαμψώνα πέρασε άουτ
25'  Σουτ Βλαχογιάννη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και μπλόκαρε ο Ζέρβας
31' Σοτ Καρύμπα άουτ
32' Σε αντεπίθεση του Αετού ο  Κωστόπουλος έκανε τη σέντρα ο Βλαχογιάννης βρέθηκε στην πορεία της μπάλα αλλά δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά και ο Ζέρβας μπλόκαρε
35' Σουτ του Σαμψώνα απέκρουσε ο Μπότας και έδιωξαν οι αμυντικοί
43' Ο Φράγκος έκανε ατομική προσπάθεια επιχείρησε το σουτ αλλά ο Ζέρβας απέκρουσε σε κόρνερ
47' Γκοοολ 1-0 Ο Καρύμπας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Γ.Τσιλιπανο και δόθηκε πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Λαγός
52' Καρύμπας και Αγγέλης συνδυάστηκα αλλά το σουτ του τελευταίου βρήκε το κάθετο δοκάρι του Μπότα και κατέληξε άουτ
55' Γκοοολ 1-1 Σε αντεπίθεση του Αετού ο Χόντος από αριστερά έκανε το γύρισμα και ο Μπαλάφας με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζέρβα
58' Ο Βλαχογιάννης έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά ο Αλεξόπουλος έκανε το τάκλιν πριν πλασάρει ο Μπαλάφας στέλνοντας την μπάλα πλάγιο άουτ
65' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπαλάφα πέρασε άουτ
67' Σε αντεπίθεση του Αετού ο Βλαχογιάννης ντρίπλαρε τον Μπαλαούρα έκανε το σουτ με τον Ζέρβας να αποκρούει και ο Μπαλάφας να χάνει μεγάλη ευκαιρία αφού η κεφαλιά που επιχείρησε κατέληξε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
75΄Γκοοολ 2-1 Σεραφίγκος και Μεταξούλης συνδυάστηκαν ο τελευταίος γύρισε στον Λαγό που με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Ομηρο
81' Σουτ Μεταξούλη κατέληξε άουτ
84' Γκοοολ 3-1 Ο Σεραφίγκος έκανε τη σέντρα ο Μεταξούλης άφησε την μπάλα και ο Αγέλλης με σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Μπότα
89' Ο Σεραφίγος συνδυάστηκε με το Μεταξούλη με τον τελέυταίο να κάνει το σουτ και ο Μπότας να αποκρούει σε κόρνερ

Ομηρος Νεοχωρίου (Δημήτρης Θεοδοσίου): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Στραβοδήμος (46' Τσιρώνης), Αλεξόπουλος, Κάκκος (46' Αγγέλης), Τσάμης (70' Σεραφίγκος), Λαγός, Σαμψώνας, Μεταξούλης, Καρύμπας, Καβαλιέρης
Αετός Σταμνάς (Κώστας Τάκος): Μπότας, Αλπένζος (85' Γανζούδης), Χόντος, Τσιλιπάνος Γ., Τσιλιπάνος Σ., Φράγκος. Κωστόπουλος (80' Τηλεμάχου), Μπαλάφας, Γούλας, Βλαχογιάνης, Κουκουγιάννης (70' Κουσκούνης)