Έκανε τα εύκολα δύσκολα ο Oμηρος...

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Όμηρος Νεοχωρίου που κέρδισε στο Αγγελόκαστρο τον Αετό Σταμνάς με σκορ 2 - 1.
Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, πέτυχαν δύο τέρματα λίγο πριν τη λήξη και φάνηκε να "καθαρίζουν" το ματς. Και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες του Δημήτρη Θεοδοσίου είχαν τις ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν, κάτι που πέτυχαν οι γηπεδούχοι με το Σωτήρη Τσιλιπάνο στο 65΄. Από εκεί και πέρα οι παίκτες του Ομήρου ήταν πολύ προσεκτικοί στην άμυνα, κινδύνεψαν όμως στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με το σουτ του Λάζαρου Φράγκου να φεύγει πάνω από το δοκάρι. Η νίκη αυτή διατήρησε τον Όμηρο Νεοχωρίου στην κορυφή με 33 βαθμούς, ενώ ο Αετός Σταμνάς έμεινε στην προτελευταία θέση με 5 βαθμούς.

Το φιλμ του αγώνα

2΄ Μακρινό σουτ του Τσιρώνη έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Σπυρόπουλος.
3΄ Κόρνερ Καβαλιέρη κεφαλιά Μπαλαούρα πέρασε άουτ.
6΄ Σουτ Λαγού άουτ.
9΄ Σουτ Καβαλιέρη πέρασε λίγο άουτ.
18΄ Ατομική προσπάθεια Λαγού και σουτ που έφυγε άουτ.
27΄ Σουτ Καβαλιέρη απέκρουσε ο Σπυρόπουλος.
29΄ Κόρνερ Αποστολίδη κεφαλιά Αγγέλη ελάχιστα άουτ.
32΄ Κάθετη πάσα Μπαλάφα στην περιοχή στον Κουκογιάννη που έπιασε αδύναμο σουτ και απέκρουσε εύκολα ο Ζέρβας.
35΄ Σουτ του Μπαλάφα έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Ζέρβας.
42΄ Γκολ. Σε φάση διαρκείας το σουτ του Αποστολίδη βρίσκει στο δοκάρι και ο Αγγέλης σε άδειο τέρμα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
44΄ Γκολ. Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Καβαλιέρη καταλήγει στα δίχτυα και 0 - 2.
54΄ Ατομική ενέργεια και σουτ του Γιώργου Φράγκου περνάει άουτ.
56΄ Σουτ Λαγού απέκρουσε ο Σπυρόπουλος.
57΄ Σουτ Αποστολίδη απέκρουσε ο Σπυρόπουλος.
60΄ Ο Σαμψώνας πατάει στο Λαγό που με σουτ στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
62΄ Ο Αγγέλης γυρίζει τη μπάλα στη μικρή περιοχή, όμως ο Καβαλιέρης δε βρήκε τη μπάλα και έχασε την ευκαιρία.
65΄ Γκολ. Κόρνερ Παστρωμά και με κεφαλιά ο Σωτήρης Τσιλιπάνος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 2.
70΄ Ο Κουκογιάννης μπάινει στην περιοχή, όμως ο Μπαλαούρας προλαβαίνει και τον κλέινει και η μπάλα φεύγει άουτ.
75΄ Σουτ του Χρυσικού κόντραρε και πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.
91΄ Ο Παστρωμάς γεμίζει τη μπάλα, ο Σωτήρης Τσιλιπάνος με κεφαλιά τη φέρνει πλάγια αριστερά στην περιοχή και ο Λάζαρος Φράγκος με σουτ τη στέλνει πάνω από το δοκάρι του Ζέρβα.

ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ (Παναγιώτης Βάρρας - Βασίλης Παστρωμάς): Σπυρόπουλος, Αθανασάκης (68΄ Γαντζούδης), Τσιλιπάνος Γ., Φράγκος Λ., Τσιλιπάνος Σ., Μπαλάφας, Κουσκούνης (87΄ Κοκοσούλας), Ασπρογιάννης, Φράγκος Γ., Κουκογιάννης, Παστρωμάς.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Τσιρώνης (76΄ Αλεξόπουλος), Στραβοδήμος, Κάκκος, Τσάμης, Λαγός, Σαμψώνας, Αγγέλης (67΄ Βαλτογιάννης Σ.), Αποστολίδης (59΄ Χρυσικός), Καβαλιέρης.