Η Ενωση "λύγισε" τον Α.Ο.Λυγιάς στο Ευηνοχώρι...

Με νίκη σήμερα η Ένωση Ευηνοχωρίου απέναντι στην Λυγιά στο δημοτικό γήπεδο Ευηνοχωρίου με σκορ 2-1.εκλεισε το 2014..

Το παιγνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για την Ένωση που είχε την κατοχή της μπάλας χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία από τους φιλοξενούμενους δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πέτυχε δυο γκολ στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λυγιά μπήκε πιο δυναμικά και σκληρά στο γήπεδο κατάφερε και πέτυχε ένα γκολ, με πολλά νεύρα και με αρκετά φάουλ κύλησε όλο το ημίχρονο και με την Ένωση να παίρνει τους τρείς πολύτιμους βαθμούς.

Κυριότερες φάσεις.

Στο 3΄, 4΄, 6΄ τρείς καλές ευκαιρίες και τρία καλά σουτ με τον Αλεξανδρόπουλο να αποκρούει ο τερματοφύλακας της Λυγιάς.

12΄ Βλαχογιάννης από πλάγια πολύ κοντά σουτ άουτ, μόνος του ο αμαρκάριστος Αλεξανδρόπουλος.

20΄μια ωραία μπαλιά από τον Μουρκογιάννη στον Αλεξανδρόπουλο αυτός με σουτ το 1-0.

26΄φάουλ που το εκτελεί ο Μουρκογιάννης εύστοχα με κεφαλιά γκολ ο προωθημένος Βλάχος 2-0.

40΄καταπληκτική μπαλιά από τον Μουρκογιάννη στην μικρή περιοχή δεν προλαβαίνει ο Σακελαρόπουλος.

45΄ καλή σέντρα από πλάγια του Μουρκογιάννη κεφαλιά ο Αλεξανδρόπουλος άουτ.

55΄ δυνατό και καλό σουτ του Κάλτση αποκρούει ο Τσοκάντας και στην επαναφορά η μπάλα πάλι στον Κάλτση με σουτ το 2-1.

70΄ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ από τον Αλεξανδρόπουλο που περνάει και τον τερματοφύλακα άουτ.

Το υπόλοιπο παιγνίδι συνεχίστηκε με πολλά νεύρα με σκληρά μαρκαρίσματα και αρκετά φάουλ.

Διακρίθηκαν για την Ένωση : Μουρκογιάννης , βλάχος, Αλεξανδρόπουλος και την Λυγιά : Τερώλη , Καλτσάς