Διπρόσωπη η ΑΕΜ..εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο,αγνώριστη στο δεύτερο ημίχρονο...

Επιστροφή στις νίκες η ΑΕΜ

Με σκορ 2-1 νίκησε η Α.Ε.Μεσολογγίου στο γήπεδο Καινουρίου την τοπική Δόξα και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Οι "κανονιέρηδες προγήθηκαν στο 20' με τον Δερβίση και έκαναν το 0-2 στο 68' με τον Γκάτση. Το τελικό 1-2 σημείωσε ο Στρεμμένος στο 72'.
Το φίλμ του αγώνα:
5' Από απομάκρυνση της άμυνας της Δόξας η μπάλα έφτασε στον Ντζιμάνη που έκανε το σουτ άουτ
10' Σέντρα Μπλάνη ο Σ.Τζωρτζόπουλος κάνει κοντρόλ με το στήθος μέσα στην μεγάλη περιοχή επιχειρεί σουτ το οποίο καταλήγει άουτ
20' Γκοοολ 0-1 Φάουλ Βαβάτσικου από αριστερά κεφαλιά Δερβίση στα δίχτυα του Χασιώτη
22' Σέντρα Βαβάτσικου σουτ Γκάτση στο οριζόντιο δοκάρι
28' Ατομική προσπάθεια του Κούση που κάνει το σουτ άουτ
36' Σουτ Δερβίση ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χασιώτη
39' Αδύναμο σουτ Κουτσολάμπρου έξω από την μεγάλη περιοχή ο Δουλιώτης μπλοκάρει εύκολα
50' Σουτ διαγώνιο Βαβάτσικου από αριστερά ο Χασιώτης με τα πόδια αποκρούει σε κόρνερ
52' Σουτ Γκάτση από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά άουτ
62' Κάθετη στον Γκάτση αυτός κάνει το πλασέ και η μπάλα καταλήγει κόρνερ αφού κόντραρε στα πόδια του Μπισμπίκη
64' Σέντρα Βαβάτσικου από αριστερά κεφαλιά Γκάτση άουτ
68' Γκοοολ 0-2 Οι αμυντικοί της Δόξας αδυνατούν να απομακρύνουν και ο Γκάτσης κάνει το ανάποδο ψαλίδι από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Χασιώτη
71' 72' Γκοοολ 1-2 Σέντρα σουτ Στρεμμένου η μπάλα στα δίχτυα του Δουλιώτη με τους φιλοξενούμενος να διαμαρτύρονται ότι ο Δουλιώτςη πρόλαβε και έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή
88' Σέντρα Βαβάτσικου από αριστερά στην καρδιά της άμυνας ο Γκάστης που δεν καταφέρνει να κάνει την προβολή

Δόξα Καινουρίου (Παναγιώτης Ασπρογιάννης): Χασιώτης, Σούζα, Κωνσταντίνου, Μπισμπίκης, Γκορόγιας, Κόκκαλης, Κουτσολάμπρος (46' Ασημακόπουλος), Σαλμάς, Αλτζερίνης, Μπλάνης (59' λ.τ. Στρεμμένος), Τζωρτζόπουλος Σωκρ. (46' λ.τ. Γιώτης)

Α.Ε.Μεσολογγίου (Θόδωρος Λαυράνος): Δουλιώτης, Πασπαλιάρης Ι., Μπαρμπαρούσης, Πασπαλιάρης Γ., Δερβίσης, Δενδρινός (82' λ.τ. Πέκεζ), Νικολόπουλος (58' Μιχαλόπουλος), Γκάτσης, Κούσης (65' Κρούτη), Βαβάτσικος, Ντζιμάνης