Μοιρασιά για Ενωση και Αστέρα στο Ευηνοχώρι..

Ισοπαλία είχαμε σήμερα στον γήπεδο Ευηνοχωρίου στον αγώνα Ένωση Ευηνοχωρίου με τον Αστέρα Μεσολογγίου με σκορ 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε πιο δυναμικά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλες τις γραμμές πέτυχε και το γκολ, αντίθετα με την Ένωση να παραμένει στο αμυντικό παιγνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση μπήκε δυνατά έβαλε την μπάλα κάτω έκανε πολλές ευκαιρίες και ειδικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αλλά κατάφερε και πετύχει μόνο ένα γκολ και να ισοφαρίσει.

Το παιγνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να κάνουν από ένα καλό ημίχρονο.

Κυριότερες φάσεις.

3΄ ένα ωραίο σουτ του Βλαχογιάννη έξω από την περιοχή ελαφρώς αουτ.

20΄από δεξιά ένα καλό σουτ του Τσιγαρίδα δίπλα από το δοκάρι.

30΄μια σέντρα από τον Καγιά πιάνει την κεφαλιά ο Κατσαβός, αποκρούει ο Τσοκάντας η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και στα δίχτυα γκολ 0-1.

50΄μόνος του ο Μιχαλόπουλος με τον τερματοφύλακα πραγματοποιεί σου και απελπιστικά αουτ.

70΄ ένα κόψιμο της μπάλας από τον Βαλμά που δίνει στο Βλαχογιάννη αυτός ωραίο σουτ και γκολ 1-1.

88΄ Βλαχογιάννης με τον τερματοφύλακα δεν βλέπει τον αμαρκάριστο Δημαρά και κάνει σουτ αουτ.

Διακριθήκαν : από την Ένωση Βαλμάς, Μακρής, Μουρκογιάννης.

Από τον Αστέρα : Τζαμάρας, Κατσαβός.

Καλοί οι επόπτες Στυλιαράς, Σούζας, με λάθη η διαιτησία του Βασιλόπουλου.