Βρουσάι Μ. "Ένα αστέρι γεννιέται" στην Ναύπακτο

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2
ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ 0
Μια εύκολη νίκη πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρας με αντίπαλο τον Αετό Σταμνάς για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α” κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών σωματείων Αιτ/νιας.
 Ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε το παιχνίδι χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του  όμως είχε την υπεροχή και  την κατοχή μπάλας  χάνοντας τρεις ευκαιρίες για γκολ με σπουδαιότερη την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραγιάννη μετά από ανατροπή του Ανδριτσόπουλου μέσα στη μεγάλη περιοχή. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ναυπακτιακού είχε πάρα πολύ καλή απόδοση βρήκε ρυθμό και με την αλλαγή του Θ. Καλαβρουζιώτη κατάφερε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες για γκόλ΄. Το γόρδιο δεσμό για τον Ναυπακτιακό έλυσε στο 58′ με κοντινό σουτ ο Θεοχάρης και τα γκολ διπλασίασε ο νεαρός Μ. Βρουσάι στο 81′ με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Σπυρόπουλου.
Για τον Ναυπακτιακό διακρίθηκαν οι Καλαβρουζιώτης , Βρουσάι Μ. Ανδριτσόπουλος για τον Αετό Σταμνάς κανείς δεν ξεπέρασε την μετριότητα.
Ναυπακτιακός:Σταύρου: Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Δημόπουλος(52′ Καλαβρουζιώτης), Θεοχάρης, Ζαχαρόπουλος, Καραγιάννης, Θανασιός,Ψυχογιός Κ., Ανδριτσόπουλος(85′ Ψυχογιός Αλ.), Βρουσάι Μ.(90+ Σιαμάς),.
Αετός Σταμνάς:Σπυρόπουλος, Μπούρος, Χόντος, Φράγκος, Τσιλιπάνος, Ασπρογιάννης(45′ Μπαλάφας), Γούλας, Παστρωμάς, Τηλεμάχου , Κουσκούνης, Κοκοσούλας.
Διαιτητές: Κέκελος , Αντωνόπουλος , Καλαμάρης.
Το φίλμ του αγώνα:
3′ Σουτ συρτό του Καζανά άουτ.
14′ Σέντρα Βρουσάι δεν μπορεί από κοντά ο Θεοχάρης να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.
25′ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Ανδριτσόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.
29′ Πέναλτι μετά από ανατροπή του  Ανδριτσόπουλου  την εκτέλεση θα  αναλάβει ο Καραγιάννης η μπάλα θα περάσει άουτ.
43′ Σουτ του Ζαχαρόπουλου η μπάλα άουτ.
46′ Σέντρα Ψυχογιού στον Ζαχαρόπουλο που θα κατεβάσει ωραία τη μπάλα αλλά το σουτ που θα επιχειρήσει μέσα από την μεγάλη περιοχή θα περάσει λίγο άουτ.
50′ Σουτ από τον Δημόπουλο η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
52′ Σέντρα του από δεξιά κεφαλιά του Φράγκου άουτ.
58′ Γκοοολ Κοντινό σου του Θεοχάρη η μπάλα στα δίκτυα.
59′ Ψιλοκρεμαστό σουτ στου Ανδριτσόπουλου η μπάλα στη συμβολή των δοκών
69′ Σουτ του Ανδριτσόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
71′ Σουτ του Καραγιάννη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
74′ Σέντρα του Καζανά κεφαλιά εξ επαφής του Καλαβρουζιωτη αποκρόυει ο τερματοφύλακας./
75′ Σουτ του Καραγιάννη αποκρούει ο Σπυρόπουλος
76′ Σέντρα Καζανά κεφαλιά «ψαράκι » από κοντά του Καλάβρουζιώτη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας με διπλή προσπάθεια.
77 Ωραία μπαλιά του Καραγιάννη στον Ανδριτσόπουλου σέντρα του δεύτερου σουτ του Καλαβρουζιώτη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
81′ Γκοοολ σουτ του Μ. Βρουσάι η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίκτυα του Σπυρόπουλου
83′ Σουτ του Καραγιάννη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σπυρόπουλος
85′ Σέντρα Ανδριτσόπουλου σουτ από κοντά του Καλαβρουζιώτη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
88′ Σουτ από κοντά του Καλαβρουζιώτη σώζει ο Σπυρόπουλος
89′ Σέντρα Καραγιάννη κεφαλιά Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.