Ισόπαλος ο Άρης Αιτωλικού με τον Μεσσηνιακό

Άρης Αιτωλικού – Μεσσηνιακός 0-0

Τι κι αν ο Άρης έχει καταδικαστεί σε υποβιβασμό εδώ και πολύ καιρό, τι κι αν ο Μεσσηνιακός ήταν αυτός που καιγόταν για βαθμούς ώστε να παραμείνει στην διεκδίκηση για παραμονή στην κατηγορία, το τελικό ισόπαλο 0-0 θα είναι αυτό που θα ανταποκρίνεται στην πραγματική εικόνα του παιχνιδιού.

Καλύτερος κατά διαστήματα ο Άρης Αιτωλικού, που είχε στον πάγκο όλες και όλες 2 αλλαγές εκ των όποιων η μια τερματοφύλακα και αν στο 32΄ και στην φάση που ο Σωτηρόπουλος θα σπρωχτεί καθαρά από πίσω μέσα στην περιοχή ο διαιτητής έδειχνε την άσπρη βούλα, τώρα μπορεί να είχαμε και άλλο αποτέλεσμα.

Δεν έπεισε με την παρουσία της η ομάδα του Μεσσηνιακού ότι μπορεί να ελπίζει σε κάτι καλύτερο στην συνέχεια του πρωταθλήματος, που προσπαθούσε να απειλήσει την αντίπαλη περιοχή μόνο με σέντρες.

Το φιλμ του παιχνιδιού:

5' απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μακρή, μπλόκαρε ο Κυριακόπουλος.

10' απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσουλάκο, η μπάλα πέρασε μόλις εξω από το αριστερό δοκάρι του Δούρου.

21' γέμισμα του Χελά, η μπάλα έφτασε στον Βιτάλι που έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

19' σουτ του Χονδρογιάννη, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και πέρασε κόρνερ.

24' νέα σέντρα του Χελά, ο Βιτάλι έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

32' φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι σε σπρώξιμο του Κουρέα στον Σωτηρόπουλο μέσα στην περιοχή, με διαιτητή και ο πρώτος βοηθός να δείξουν παίζετε .

39' φάουλ του Γαβρίνα, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κυριακόπουλος.

50' σουτ του Χελά, απομάκρυνε με τα πόδια ο Δούρος.

57' διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με Βαλμά και Τουρλίδη, ο Κυριακόπουλος μπλόκαρε το σουτ του τελευταίου.

59' αλλαγή για τον Άρη, Βασιλάρης αντί Σωτηρόπουλου για τους γηπεδούχους με τον τελευταίο να διακομίζεται στο νοσοκομείο (σπάσιμο μύτης).

79' σουτ Χελά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

81' αλλαγή για τον Μεσσηνιακό, Κουκούτσης αντί Σπανού

85' αλλαγή για τον Μεσσηνιακό, Μερκούρης αντί Τσουκάλη.

87' αλλαγή για τον Μεσσηνιακό, Πουλάκος αντί Χελά.

+6 λεπτά καθυστερήσεων θα κρατήσει ο διαιτητής της αναμέτρησης λόγω του τραυματισμού του Σωτηρόπουλου.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Ριππής, Γκαρτζονίκας, Τσόγκας (Πρέβεζας).

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (ΛΑΚΗΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ): Δούρος, Μακρής, Χονδρογιάννης, Σωτηρόπουλος (59΄Βασιλάρης), Πατσέας, Μπερερής, Καβαλιέρης, Παλιάτσας, Γαβρίνος, Βαλμάς, Τουρλίδης.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΑΚΩΝΑΣ): Κυριακόπουλος, Τσουκάλης (85΄Μερκούρης), Κουρέας, Μπιζίμης, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Σπανός (81΄Κουκούτσης), Βιτάλι, Τσουλάκος, Χελάς (87΄Πουλάκος).