U-20.... ΑΡΗΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν οι Παναιτωλικός και Άρης στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκ

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Λεμονή στο 66’ και δύο λεπτά αργότερα ο Κωστακιώτης με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Παναιτωλικό, μετά από ωραίο επιθετικό συνδυασμό και σέντρα του Κολοκοτρώνη.

Να σημειωθεί ότι ο Άρης κέρδισε ακόμα δύο πέναλτι. Το ένα απέκρουσε ο Τηλεμάχου, το άλλο κατέληξε στο δοκάρι. Στο 79’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Χαντάκιας.

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Βόσδου, Παπαφλωράτος, Μαζουλουξής, Μπιμπισίδης, Φούσκας (82’ Ζαχαριουδάκης), Ντούγκας, Λεμονής, Μπάλιος (63’ Σάλτας), Κτιστόπουλος, Παπακώστας (68’ Ρότα).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τηλεμάχου, Χαντάκιας, Καραλής (65’ Κοντογιάννης), Δημουλάς, Κοζάκης, Κωνσταντινόπουλος, Βασιλάρης, Κωστακιώτης, Τουρλίδας (50’ Κολοκοτρώνης), Ζαρκάδας, Σιώρος (91’ Ερινάλντο).
sports-academies.gr
.Μοναδική ευκαιρία έχασε στις καθυστερήσεις ο Γιάννης Κοντογιάννης [φωτογραφία] να σκοράρει ,αφου το σουτ που επιχείρησε απο καλή θέση έφυγε μόλις άουτ,,,