Φιλικό: Ακαδημία Ευηνοχωρίου – Αστέρας Κεφαλοβρύσου 2-1

Φιλικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης στο Ενωσιακό γήπεδο Μεσολογγίου, μεταξύ των ομάδων της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου και Αστέρα Κεφαλοβρύσου, με νικήτρια την ομάδα της Ακαδημίας με 2-1.

Η ομάδα της Ακαδημίας ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ με όμορφο δυνατό σουτ πάνω στην κίνηση του Κράνη 1-0.

Ο Αστέρα θα αντιδράσει και θα καταφέρει με πολύ όμορφη ενέργεια του Καρέτσου να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 1-1.

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα της Ακαδημίας θα πετυχει ο Παππάς , όταν μετά από ατομική προσπάθεια του Κράνη που θα περάσει 3 παίχτες, την κατάλληλη στιγμή θα δώσει στον Παππά που με πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Η ομάδα της Ακαδημίας αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο με τους: Μπράτσικα, Μπομποτά, Παναγιωτόπουλο Σ, Πασπαλιάρη, Μπαρμπαρούση, Μπαλαούρα, Δάλλα, Τσαλίκη, Πατούλια, Κράνη, Ρισβά.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παναγιωτόπουλος Α, Τριώτης, Παππάς, Μαγδαλινός, Πιστιόλης, Σούφρας, Μιχαλόπουλος, Κωσταντακόπουλος, Ζούμας, Λανάρας, Καϊσαρης,

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Ακαδημία, την προσεχή Τρίτη με αντίπαλο τον Αστέρα Μεσολογγίου.