Nικηφόρο πέρασμα της ΑΕΜ απο τα Τρίκαλα.....

Σε ωραία εκδρομή εκτυλίχθηκε η αγωνιστική παρουσία της ΑΕ Μεσολογγίου καθώς με συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε στο δημοτικό στάδιο Τρικάλων την ομώνυμη ομάδα

Σε ωραία εκδρομή εκτυλίχθηκε  η αγωνιστική παρουσία της ΑΕ Μεσολογγίου καθώς με συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε στο δημοτικό στάδιο Τρικάλων την ομώνυμη ομάδα .
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο  31’ με επιτυχημένη προσπάθεια του Καβαλάρη που έγραψε με σουτ το 0-1  Στα μισά του Β Ημιχρόνου κλείδωσαν τη νίκη τους με το δεύτερο γκολ που σημείωσε στο 64' με κοντινή προβολή ο Τσιούνης ενώ είχαν και δυο δοκάρια σε προσπάθειες του Τσιούνη (11ο λεπτό) και του Πεντσα (στο 49).  Οι Μεσολογγίτες είχαν και δυο ακόμα κλασικές για να πετυχουν γκολ με πιο σπουδαία τη φάση του 62ου λεπτού όταν ο Τσιούνης και πάλι βγήκε σε θέση βολής αλλά δεν τα κατάφερε πλασάροντας άουτ
Στο 67 τα Τρίκαλα έχασαν την καλύτερη του ευκαιρία στο β ημίχρονο, μετά τη σέντρα του Τεντολούρη  η κεφαλιά του Μόκκα δεν βρήκε εστία κι έτσι έμεινε το μηδέν για τους κυανέρυθρους
Αξίζει να σημειώσουμε πως πέραν του ΧρήστουΖαχόπουλου και των κολλητών του προέδρου και μελών της ΑΕΜ , στο γήπεδο ήταν δεν ήταν πενήντα άτομα  ενώ εθεαθη στις κερκίδες και ο Νίκος Βέκιος που ήρθε να δει (!) την πρώην του ομάδα

Τρίκαλα: Ζαφείρης (79' Γιαννούλας), Πολυζόπουλος, Ευαγγέλου (73' Γεωργάκης) Αγγελίνας, Ανδρέου, Στάμος, Μόκκας, Δ. Νάκου, Απ. Τεντολούρης, Τζοβάρας (51' Χρ. Νάκου) Παππάς.
Μεσολόγγι: Δουλιώτης, Κατάνης, Β. Νούλας, Καβαλάρης, Πελάκης, Μαντέλος, Τσιούνης, Σπ. Νούλας, Πέντσας, Τηλιγάδας(79' Φάτσαλης)Καρακίτσος.