Ξέσπασε με τεσσάρα

Ένα εύκολο απόγευμα για τον Παναιτωλικό σήμερα, που χρειάστηκε μόλις 40 λεπτά για να πετύχει τέσσερα γκολ και να καθαρίσει το παιχνίδι. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Παναιτωλικό με τους κυανοκίτρινους να είναι καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Πολλές οι ευκαιρίες για τον Παναιτωλικό που θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα.

Δύο γκολ πέτυχε ο Μίρνερ Σίσιτς(2’, 34’) που ήταν από τους κορυφαίους, και από ένα οι Μπελόν(28’) και Μπόγιοβιτς(40’). Η Αναγέννηση Επανομής το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 μετά από εκτέλεση πέναλτυ. Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα αλλά το τελικό 4-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Οι πάνω από 3.000 φίλοι του Παναιτωλικού ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι και αποθέωσαν τους παίκτες του Μάκη Χάβου αλλά και το τεχνικό επιτελείο.