ΑΕΜ-ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ -3-2 Ματσάρα στο Μεσολόγγι στο ντέρμπυ του παιδικού πρωταθλήματος

Φανταστικό α΄ημίχρονο έπιασε η παιδική ομάδα της ΑΕΜ στο ντέρμπυ κορυφής με την ομάδα Νέοι Ναυπάκτου,οπου στο διάστημα αυτό πέτυχε δύο υπέροχα γκόλ και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο,Ενδεικτικό της πίεσης που άσκησε  η γηπεδούχος ομάδα στον αντίπαλο είναι οτι ο τερματοφύλακας Αντωνόπουλος Γ. ήρθε σε επαφή με την μπάλα στο α΄ημίχρονο μόνο μία φορά !!!! στο 30΄απο γύρισμα της μπάλας απο συμπαίκτη του..Στο β΄ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε άρδήν  και η ομάδα της Ναυπάκτου κατάφερε να ισοφαρίσει ,αλλά στις καθυστερήσεις οι παίκτες της ΑΕΜ πήραν μια πολύτιμη νίκη και πέρασαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
17΄ο Χαντζής Δ. με σούτ απο 30μ. στέλνει την μπάλα στο ΄΄παράθυρο΄΄της εστίας του Νικολόπουλου και 1-0.
24΄ο Καβαλλάρης Δ. με ωραίο διαγώνιο σούτ κάνει το 2-0.
48΄σούτ του Μάγαλου στο κάθετο δοκάρι.
55΄με απέυθείας εκτέλεση φάουλ του Vrushaj μειώνουν οι Νέοι σε 2-1.
58΄σε καλοκτυπημένο κόρνερ του Αυτζή κοντινό σούτ του Μπλαχούρα αποκρούει επι της γραμμής ο Παναγόπουλος
65΄με απέυθείας εκτέλεση κόρνερ του Καβαλλάρη η μπάλα στο κάθετο δοκάρι των Νέων.
76΄μετα απο μακρινό φάουλ του Πλούμη και σύγχυση στην περιοχή του Αντωνόπουλου και ο Κάλτσης απο κοντά ισοφαρίζει σε 2-2.
80 +3΄σε εκτέλεση φάουλ του Αυτζή η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και ο Ρούσσης με προβολή χάρισε την νίκη στην ΑΕΜ.