Σκόνταψε ο Ναυπακτιακός….

Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Ναυπακτιακός αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων και σαν να μην  έφτανε αυτό  βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 56’ μετά από αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Κορομηλά Α. που έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας του Πετσίνη που δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Καθοριστική για την έκβαση του αγώνα και η δεύτερη κίτρινη κάρτα που δέχτηκε ο Θανασιός που αποβλήθηκε από το παιχνίδι αφήνοντας την ομάδα του παίκτη λιγότερο. Η ομάδα του Απόλλων προηγούμενη στο σκορ συνέχησε την μέχρι τότε πετυχημένη συνταγή την πολυπρόσωπη άμυνα και σε ένα λάθος του Σωτηρόπουλου στο 79’ ο Ζαχαράκης έκλεψε την μπάλα  και βρέθηκε σε θέση τετ α τετ πλασάροντας όμορφα τον Πετσίνη και έδωσε μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ: Πετσίνης, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Σωτηρόπουλος, Μητσόπουλος, Θανασιός, Καραγιάννης, Μπίμπας (60’ Αδραχτάς), Καλαβρουζιώτης, Ψυχογιός, Αντύπας (55’ Βρουσάϊ – 82’ Ζαΐμης).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασιλόπουλος, Κρανιάς, Αλπέντζος, Γαρούφης, Αριστόπουλος, Σταματελόπουλος, Ζαχαράκης, Κορομηλάς Φ., Λαυράνος, Κοντοπάνος (46’ λ.τ. Αφαλωνιάτης – 73’ Αθανασίου Α.), Κορομηλάς Α. (80’ ΤΣακανίκας).

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ 0-2

Το φιλμ του αγώνα:

12’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Βασιλόπουλος.

17’ Μπροστινή μπαλιά για τον Καλαβρουζιώτη διώχνει παρακινδυνευμένα σε κόρνερ ο Γαρούφης.

18’ Κόρνερ του Καραγιάννη, σύγχυση στην περιοχή, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα,  η μπάλα ξανά στον Καραγιάννη  που σουτάρει άουτ.

22’ Σουτ του Ψυχογιού έξω από τη περιοχή μπλοκάρει ο Βασιλόπουλος.

26’ Κάθετη πάσα του Καλαβρουζιώτη στον Ψυχογιό, ωραία προσπάθεια και σουτ, σώζει ο Βασιλόπουλος.

31’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καραγιάννη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

32’ Ωραία πάσα του Ψυχογιού στον Καλαβρουζιώτη που κάνει το σουτ στην κίνηση, λίγο άουτ.

56’ Γκοοολ 0-1. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κορομηλά Α. και η μπάλα στα δίχτυα.

62’ Σουτ του Αδραχτά, περνά ελάχιστα άουτ.

72’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη ο Θανασιός.

79’ ΓΚΟΛ 0-2. Λάθος του Σωτηρόπουλου, κλέβει ο Ζαχαράκης που βγαίνει τετ-α-τετ και με πλασέ κάνει το 0-2.