Πρώτη νίκη για ΑΟ Γαλατά 1-0 την Παιανία Μάστρου

Αυτή τη φορά ο ΑΟ Γαλατάς πέτυχε την πρώτη του νίκη εντός έδρας νικώντας,  την πρωτοπόρο του ομίλου Παιανία Μάστρου με 1-0. Η πρωτοπόρος  Παιανία Μάστρου δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις δύο νίκες της μιας και βρήκε μπροστά της έναν δυνατό ΑΟ Γαλατά.

Ο ΑΟ Γαλατάς με την έναρξη του παιχνιδιού έδειξε τις προθέσεις του για την πολυπόθητη νίκη μέσα στην έδρα του, χάνοντας πολλές ευκαιρίες στο Α΄ ημίχρονο  και το οποίο έληξε 0-0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι από μία στημένη φάση  στο 60΄ έκαναν το 1-0  με μια άπιαστη κεφαλιά του Ζ. Γκεζέπη μετά από φάουλ του P. Karaivanov.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους  ήρθε στο 91΄ και παραλίγο να ισοφαρίσουν όταν μετά από κόρνερ από τα δεξιά  και λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος  ο Μπέλλας την έδιωξε σε κόρνερ.

Καλός ο διαιτητής Ι.  Μυλωνάς  με βοηθούς τους Ι.Σ. Ευθυμίου και  Ι. Μωραΐτη.

Οι Συνθέσεις των Ομάδων
ΑΟ Γαλατάς ( L. Diaconu): Κ. Μπέλλας, Δ. Σταμπουλόπουλος (Γ.  Σακαρέλος 46΄), Δ. Κρέτσης, Ε. Πολονύφης, Χ. Γεωργούσης (Ζ. Υφαντής 66΄),  Β. Γιαννής, Α. Γκεζέπης (Κ. Κούστας 46΄),  Α. Κωνσταντινόπουλος, Κ. Τσόβολος, P. Karaivanov, Ζ. Γκεζέπης.

Παιανία Μάστρου (Α.Ξηρός): Γ. Μακρής, Σ. Μπίνος, Ι. Γάρος (Ν. Κονταρής 81΄), Α. Σύρρος, Δ. Μπάρκας, Δ. Σερελάκης, Ν. Ταλιαμπές, Φιλ. Κουμπαρούλης, Α. Κατσαδούρης (Θ. Πιέρος 46΄), Π. Μουρκογιάννης, Π. Σύρρος.