Ήττα στην Αγιά Λαρ. για τον Χαρ, Τρικούπη απο τον τοπικό Ερμή...

Ο Ερμής Αγιάς κέρδισε τον Τρικούπη Μεσολογγίου (στο ντεμπούτο στον πάγκο του Γιάννη Δημητριάδη για τους φιλοξενούμενους) με 74-64.
Κοντά οι δυο ομάδες στο σκορ στο πρώτο μέρος με τον Ερμή να καταφέρνει να διατηρεί την πρωτοπορία στο σκορ με 41-36. Στο δεύτερο μέρος ο Ερμής ξέφυγε με εννέα πόντους 61-52 στο τρίτο δεκάλεπτο με κορυφαίο τον Νέστορο Κόμματο. Ο Τρικούπης προσπάθησε να επιστρέψει στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά ο Ερμής με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφερε να πάρει την νίκη με 74-64. Απο τους γηπεδουχους πρώτος σκόρερ ο Κόμματος με 23 πόντους ενώ 13 είχε ο Τσαμπαλής και 11 ο Περρώτης. Απο τον Τρικούπη 12 πόντους είχε ο Μάρκο Ψάλτου ενώ οι Παπαδιονυσίου και Γεωργιάδης απο 11.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 24-21, 41-36, 61-52, 74-64.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Βαβάτσικος 4, Τσαμπαλής 13(3), Γκανέτσας 6, Τριανταφύλλου 9, Νταλός, Μηλιώνης , Χαλκιάς , Κόμματος 23(2), Περρωτής 11, Γούλας 8(2)

ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου, Βουρνάς 4, Παπαδιονυσίου 11, Τοπουζίδης 7(1), Μουράτογλου 8, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 2, Γεωργιάδης 11(1), Μουρίκης 1, Ψάλτου 12.