Σε «κακό δαίμονα» του Ναυπακτιακού Αστέρα εξελίσσεται ο Ατρόμητος...

.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-1-1

Ένα πραγματικό ντέρμπι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Αντιρρίου μεταξύ δύο πάρα πολύ καλών ομάδων. Ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις το παιχνίδια καθώς στο 3′ ο Καραγιάννης με ανάποδο ψαλίδι θα κάνει το 0-1 στην πρώτη επίσκεψη στην περιοχή του Φλωρόπουλου. Ο Ατρόμητος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 72′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το παιχνίδι είχε δυνατά μαρκαρίσματα και πολλές εντάσεις εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου με περισσότερα παράπονα από του φιλοξενούμενους από τον διαιτητή αλλά και από τους γηπεδούχους.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η διοίκηση του Ατρόμητου Αντιρρίου τίμησε τον Περικλή Παπαποστόλου για την προσφορά τους στην ομάδα του Αντιρρίου λίγο πρίν την έναρξη του αγώνα.

Το φίλμ του αγώνα

3′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Δερβίση ανάποδο ψαλίδι του Καραγιάννη εντυπωσιακό γκολ 0-1 ο Ναυπακτιακός

12′ Εκτέλεση φάουλ του Κονίδα λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή εύκολα μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.

19′ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη με τακουνάκι ο Θεοχάρης δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίκτυα .

32’Σούτ έξω από την περιοχή  Θανασιού  με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει ο Δουλιώτης.

42′ Σούτ έξω από την περιοχή του Αλεξόπουλου η μπάλα θα περάσει άουτ.

48’Σούτ του Θανασιού η μπάλα άουτ.

50’Σούτ έξω από την περιοχή του Κονίδα η μπάλα λίγο άουτ.

61′ Μπροστινή μπαλιά του Παναγιωτόπουλου Μ. στον Ψυχογιό που από θέση τετ α τετ θα στείλει την μπάλα άουτ.

63’Ο Ναυπακτιακός θα ζητήσει πέναλτι για χέρι του Πέκεζ μέσα στη περιοχή ο κ. Καραβασίλης θα πεί όχι.

69’Σέντρα του Ανδριτσόπουλου κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.

70′ Εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου  παραλίγο αυτογκολ μετά το διώξιμο του Καλαβρουζιώτη.

72′ ΓΚΟΛ ο κ. Καραβασίλης θα καταλογίσει με την βοήθεια του βοηθού πέναλτι για χέρι του Δημόπουλου  με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αλεξόπουλος και έκανε το 1-1.

74’Ο Ναυπακτιακός θα ζητήσει πέναλτι για ανατροπή του Καζανά όμως ο κ. Καραβασίλης θα πει όχι.

80′ Λάθος του Θεοχάρη ο Ψυχογιός δεν θα μπορέσει από θέση τετ α τετ να νικήσει τον Δουλιώτη.

81’Εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου γυριστή κεφαλιά του Αλεξόπουλου η μπάλα άουτ.

85′ Ο Λαγός βγαίνει στην πλάτη της άμυνας ο βοηθός υποδεικνύει οφ σάιντ κάτω από έντονες διαμαρτυρίες και διακοπή του αγώνα λόγω έντασης στην εξέδρα.

87′ Ο Παναγιωτόπουλος θα βγει στην αντεπίθεση  ο Καζανάς θα τον ανατρέψει ο κ. Καραβασίλης θα καταλογίσει φάουλ και κίτρινη κάρτα με τους γηπεδούχους να ζητούν κόκκινη. Στην ίδια φάση θα δεχθεί δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ταμπάκης που είχε βγει σαν αλλαγή.