Σαρωτικη η Θυελλα.... 4-1 κερδισε τον Αμφίλοχο..

Βαριά εντός έδρας ήττα για τον Αμφίλοχο από τη Θύελλα Παραβόλας 1-4

Η ομάδα της Παραβόλας έφυγε με τους 3 βαθμούς από το γήπεδο της Αμφιλοχίας, φτάνοντας δίκαια στη νίκη καθώς ήταν η ομάδα, που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο σε γκολ και ευκαιρίες σε όλη τη διάρκεια.
Ο Αμφίλοχος το μόνο που κατάφερε ήταν να ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο ισοφαρίζοντας στο 41 με γκολ του Παπανίκου, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι, πέτυχαν 3 ακόμη τέρματα, με τον Αμφίλοχο να μη μπορεί να αντιδράσει, βρίσκοντας επιθετικές λύσεις, οδηγήθηκε έτσι στη βαριά εντός έδρας ήττα και προβλημάτισε με την απόδοσή του για μία ακόμη αγωνιστική.
Οι φάσεις του αγώνα:
10΄ Σουτ του Λιάρου έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.
26΄ Σέντρα του Λιάρου, πλασέ του Ζιώγα, γκολ, 0-1.
36΄ Πλασέ του Σταμάτη, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ευθυμίου.
41΄ Ασταθής απόκρουση του Βασιλόπουλου σε φάουλ του Κοκώνη Σ. έξω από την περιοχή, ο επερχόμενος Παπανίκος με πλασέ κάνει το 1-1.
45΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούση, αναγκάζει τον Ευθυμίου σε πολύ δύσκολη απόκρουση.
50΄ Σουτ του Παπανίκου από πλάγια αριστερά, η μπάλα μόλις άουτ.
52΄ Δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή από πλεονεκτική θέση του Κοκώνη Σ. η μπάλα μετά από κόντρα καταλήγει κόρνερ.
58΄ Πλασέ του Τσιμπούκα μέσα από την περιοχή, νικάει τον Ευθυμίου, γκολ, 1-2.
63΄ Μετά από ατομική ενέργεια του Κούση, πλασάρει τον Ευθυμίου, γκολ, 1-3.
68΄ Ο Βασιλάρης πιάνει δυνατό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.
74΄ Δυνατό σουτ του Ρεπανίδα, νικάει τον Ευθυμίου, γκολ, 1-4.
76΄ Δύσκολη απόκρουση του Ευθυμίου σε σουτ του Κούση μέσα από την περιοχή.