Πρεμιέρα με το δεξί για τον Ναυπακτιακό Αστέρα..

Στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου για Γ΄ Εθνική, ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας ξεκίνησε με νίκη μέσα στην Ιτέα επι του τοπικού Αστέρα με 2-0.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 0

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για τον Ναυπακτιακό  στη πρεμιέρα των play off. Σε ένα παιχνίδι που τα παράπονα για τους φιλοξενούμενους από την διαιτησία είναι πάρα πολλά. Η ομάδα του Δ. Θεοδοσίου έπαιξε με ψυχή και κατάφερε να πάρει το τρίποντο απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Στο 29’ ο Πιστιόλης θα ανατραπεί μέσα στη περιοχή από τον Αλεξανδρή σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν την αποβολή του τερματοφύλακα της Ιτέας ως τελευταίο παίκτη, την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Γιώργος Θεοχάρης κάνοντας το 0-1. Ο Ναυπακτιακός έχοντα την ψυχολογία με το μέρος είχε τον έλεγχο του αγώνα , όμως στο 45’ μετά την αποβολή κάτω από διαμαρτυρίες του Δημητρακόπουλου θα αναγκαστεί να φυλάξει τα μετόπισθεν , κάτι που έκανε άψογα μη επιτρέποντας στους αντιπάλους του να κάνουν το παιχνίδι του έχοντας μόνο δύο καλές στιγμές. Ένα παιχνίδι που μένει στο 0-1 και με την ομάδα που βρίσκεται μπροστά στο σκόρ να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι τέλους ή καλύτερα μέχρι το 93’ που ο Μιχαλόπουλος νίκησε τον Αλεξανδρή και έδωσε αέρα δύο γκολ στην ομάδα του.

Το φίλμ του αγώνα:

1’ Σουτ Δημητρακόπουλου άουτ

10’ Ο Ανδρεόπουλος αποκρούει  δύσκολα το πλασέ του Χαρδαλούπα ύστερα από ασίστ του Καρδαρά.

19’ Σουτ του Ανδριτσόπουλου η μπάλα άουτ.

28’ Έμμεσο του Καρδαρά η μπάλα στο τοίχος.

29’ ΓΚΟΛ Ανατροπή του Πιστιόλη από τον Αλεξανδρή  ο κ. Μανούρας με καθηστέριση θα καταλογίσει πέναλτι ο Θεοχάρης  θα αναλάβει την εκτέλεση και θα κάνει το 0-1.

45’Ο Δημητρακόπουλος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 47’ Παράλληλη σέντρα του Θάνου ο Χαρδαλούπας δεν προλαβαίνει στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

54’ Ο Πιστιόλης κλέβει τη μπάλα σουτάρει κοντράρει στον αμυντικό παίρνει περίεργη τροχιά ο Αλεξανδρής όμως διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

57’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Όλνταση η μπάλα άουτ.

59’ Βολ πλανέ του Θεοχάρη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

61’ Κεφαλιά του Όλνταση η μπάλα άουτ.

69’ Ο Μιχαλόπουλος με ατομική ενέργεια θα βρεθεί απέναντι από τον Αλεξανδρή αλλά δεν θα μπορέσει να τον νικήσει.

78’ Ατομική ενέργεια του Μιχαλόπουλου σούτ η μπάλα άουτ.

88’ Εκτέλεση φάουλ Κουρελή γυριστή κεφαλιά η μπάλα άουτ.

94’ ΓΚΟΛ Ο Μιχαλόπουλος με ατομική ενέργεια θα περάσει όποιον βρεί μπροστά του και θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

nafpaktianews.gr

Τα αποτελέσματα:

Τηλυκράτης - Αμβρακία Κωστακίων 1-1 (4´ Γεωργάκης – 26´ Σταμούλης)
Αστέρας Ιτέας - Ναυπακτιακός Αστέρας 0-2 (28´ πεν. Θεοχάρης, 90+4´ Μιχαλόπουλος Α.)