Γ Εθνική: Μεγάλη νίκη του Χ. Τρικούπη Μεσολογγίου στο Αίγιο

Μεγάλη νίκη για τον  Χ.Τρικούπη Μεσολογγίου μέσα στο Αίγιο απέναντι στον Κεραυνό με 57-63.
Η ομάδα του Μεσολογγίου ήταν καλύτερη καθόλη την διάρκεια του αγώνα και μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε επιθετική η ομάδα του Κεραυνού. Οι φιλοξενούμενοι με την τριάδα Σταυρόπουλο- Ψάλτου και Γεωργιαδη πήραν απο την αρχή την πρωτοπορία στο σκορ με 11-14 στην πρώτη περίοδο και 24-29 στο ημίχρονο. Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων με κύριους εκφραστές τους Μοσχοβάκη και Νικολάου ο Χ. Τρικούπης άντεξε  και παίρνοντας στην επίθεση λίγα...απο πολλούς έφτασε στην σπουδαία νίκη. Πρώτος σκόρερ ο αρχηγός Ντίνος Σταυρόπουλος με 13 πόντους και οι Γεωργιάδης, Ψάλτου αμφότεροι με 11. Απο τον Κεραυνό ο Μοσχοβάκης είχε 17 και ο Νικολάου 14.

Δεκάλεπτα: Α:11-14 Β:13-15 Γ:14-18 Δ:19-16

Κεραυνός Αιγίου:(Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 17, Ταπεινός 6(1), Γκούμας, Βασιλειάδης, Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 3, Σκόνδρας 5(1),Λυμπέρης Δ.9(3), Νικολάου 14(1), Τρυφωνόπουλος 3(1)

Χαρ.Τρικούπης Μεσολογγίου(Ζωντός):Ιωάννου 8(1), Βουρνάς 9(1), Ζαμπέτης, Σταμούλης 5(1), Μπαλτάς, Μουράτογλου 6(1), Σταυρόπουλος 13(1), Γεωργιάδης 11, Τριπολίδης , Ψάλτου 11