Πήρε το ντέρμπι η Φλόγα και επιβεβαίωσε για μια ακόμη φορά ότι είναι το φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου,

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ  2

ΦΛΟΓΑ   4

Μεγάλη νικήτρια του Ντέρμπι η ομάδα της Φλόγας που ήρθε αποφασισμένη στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου κερδίζοντας τον Ναυπακτιακό και παίρνοντας αέρα τεσσάρων βαθμών από τον Ναυπακτιακό και δυο από τον Νέο Θέρμιο Απόλλωνα.
Η ομάδα της Ναυπάκτου  δεν έδειξε για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι τον καλό της εαυτό  και αφορμή αυτού ήταν και η παραίτηση από του Γιάννη Πανουργιά από τον πάγκο της ομάδας. Στο αγωνιστικό κομμάτι και οι δύο πλευρές έχουν παράπονα από την διαιτησία ο Ναυπακτιακός για την φάση του 90’ για χέρι μέσα στην περιοχή της Φλόγας και για την Φλόγα δια στόματος του κ. Βασιλείου στη συνέντευξη που παραχώρησε στο Nafpaktianews.gr μιλώντας για  κακή διαιτησία στο σύνολο του αγώνα.
 Τα τρία πρώτα  γκολ του αγώνα σημειώθηκαν μέσα σε τριά λεπτά στο 36’ ο Κόκκαλης έκανε το 0-1 στο 38’ ο Πιστιόλης το 1-1 στο 39 ο Νταλαπέρας στο 1-2, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νάκου θα κάνουν το 1-3 , στο 75’ με ωραία κεφαλιά ο Νασόπουλος κάνει το 2-3 και ο Βασιλόγιαννη στο 93’ το 2-4.
 Το φίλμ του αγώνα:

19’ Ο Πιστιόλης μαρκάρεται μέσα στην περιοχή ο κ. Ματσούκας κοντά στη φάση λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

20’ Σέντρα του Αντωνόπουλου κεφαλιά του Κόκκαλη η μπάλα άουτ.

33’ Σέντρα Νταλαπέρα ο Ανδρεόπουλος μπλοκάρει πριν η μπάλα φτάσει στο Βασιλόγιαννη.

36’ ΓΚΟΛ Ο Κόκκαλης από θέση τετ α τετ θα πλασάρει ψύχραιμα και κάνει το 0-1.

38’ΓΚΟΛ Ωραία μπαλιά του Θανασιού ωραίο πλασέ στη κίνηση από τον Πιστιόλη που πρόλαβε τον Καραγκούνη 1-1.

39’ ΓΚΟΛ Φάση διαρκείας ο Νταλαπέρας από το ύψος του Πέναλτι θα νικήσει τον Ανδρεόπουλο 1-2.

50’ Ο Βασιλόγιαννης ανατρέπεται από τον Ανδρεόπουλο ο κ. Ματσούκας θα καταλογίσει πέναλτι , την εκτέλεση θα αναλάβει ο Νάκος και θα κάνει το 1-3.

53’ Εκτέλεση φάουλ του Ανδριτσόπουλου κεφαλιά του Πιστιόλη η μπάλα άουτ.

56’φάση διαρκείας σουτ από τον Ανδριτσόπουλο έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.

58’ Ωραία προσπάθεια του Βασιλόγιαννη σουτ διώχνει με τα πόδια ο Ανδρεόπουλος νέο σουτ του Κόκκαλη σε θέση οφ σαιντ ο Χριστόπουλος.

59’Σέντρα Ανδριτσόπουλου κεφαλιά Πιστιόλη διώχνει πριν περάσει τη γραμμή ο Ζαχαράκης.

62’ Ο Σωτηρόπουλος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

63’ Σέντρα σουτ του Ανδριτσόπουλου η μπάλα άουτ.

66’Σουτ του Κόκκαλη η μπάλα άουτ.

71’ Ωραίο σουτ του Πιστιόλη η μπάλα δίπλα στο δεξί κάθετο του Καραγκούνη.

73’ Σέντρα Δημητρακόπουλου σουτ Πιστιόλη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

75’ΓΚΟΛ Εκτέλεση φαόυλ του Ανδριτσόπουλου κεφαλιά του Νασόπουλου 2-3

84’ Πάσα του Θεοχάρη στον Πιστιόλη σουτ μπλοκάρει ο Καραγκούνης.

89’ Σέντρα Ανδριτσόπουλου κεφαλιά του Νασόπουλου μπλοκάρει ο τερμαφύλακας.

90’ Οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι θεωρώντας  ότι η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Καντάνη.

92’ Παράλληλη σέντρα Ψυχογιού μπλοκάρει ο Καραγκούνης.

93’ Ο Ανδρεόπουλος θα χάσει τη μπάλα ο Βασιλόγιαννης θα πλασάρει η μπάλα στα δίκτυα.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ματσούκας με βοηθούς τον κ. Αντωνόπουλο και τον Τριανταφύλλου.

Ναυπακτιακός:Πανουργιάς: Ανδρεόπουλος, Σκανιάς(46’ Νασόπουλος), Βρουσάι, Φλέγγας, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός(69’ Ψυχογιός),Ανδριτσόπουλος, Καλαβρουζιώτης, Δημητρακόπουλος, Καμμένος(55’Θεοχάρης), Πιστιόλης.

Φλόγα Παλαιμάνινας:Βασιλείου: Καραγκούνης,Τραγουλιάς, Αντωνόπουλος(25’λ.τ. Χριστόπουλος),Ζαχαράκης, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Νταλαπέρας(70’ Φραγκούλης), Ντζιμάνης, Κόκκαλης(80’ Ξευγένης), Νάκος, Βασιλόγιαννης.