Ανήμερα της γιορτής του, ο Φώτης Κάπο σκόραρε στο 78' και κέρασε τους συμπαίκτες του το καλύτερο «γλυκό» στο 2-1 του Α.Ο.Χαλκειας

Την νίκη με 2-1 ένα πέτυχε ο Α.Ο. Χάλκειας σε ένα παιχνίδια που στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες όμως στο δεύτερο ήταν εξαιρετικό με πολλές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές.
Το σκορ άνοιξε στο 63’ ο Καλαβρουζιώτης με ωραίο σούτ  , στο 66’ ο Κούσης που με την  είσοδο του έδωσε φρεσκάδα στην επίθεση του Κεραυνού έκανε το 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 78’ ο Κάπο θα χαρίσει την νίκη στην ομάδα του με κοντινό πλασέ.

Το φίλμ του αγώνα:

22’ Εκτέλεση φάουλ του Καρόπουλου δύσκολα σε κόρνερ ο Γκασούκας.

29’ Εκτέλεση φάουλ του Αλμπάνη κεφαλιά του Ρόκου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

36’Σέντρα του Κάπο ο Καλαβρουζιώτης εξ’ επαφής δεν θα μπορέσει με σουτ να νικήσει τον Κατσαβοχρήστο.

44’ Ο Γιαβρούτας θα κάνει ωραία ενέργεια θα πέσει μέσα στη περιοχή , οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι.

46’ Ωραία πάσα του Καλαβριζιώτη ο Γιαβρούτας από θέση τετ α τετ  δεν θα νικήσει τον τερματοφύλακα.

47’ Τετ α τετ του Αρκουμάνη με τα πόδια ο Γκασούκας.

48’ Λάθος διώξιμο του Κατσαβοχρήστου η μπάλα στο Ψυχογιό θα μπει στη περιοχή θα κάνει συρτή σέντρα ο τερματοφύλακας θα διορθώσει το λάθος του.

50’Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα

51’ Σέντρα του Κοκκώνη η μπάλα περνάει από τον

53’ Σέντρα του Μπούρου σούτ του Κοκκώνη δύσκολα αποκρούει ο Γκασούκας.

58’ Πάσα του Κάκκου στον Καλαβρουζιώτη βγαίνει ο τερματοφύλακας και μπλοκάρει.

61’Πάσα του Κόκκαλη τετ α τετ του Αρκουμάνη σώζει με τα πόδια ο Γκασούκας.

63’ ΓΚΟΛ Σέντρα του Ψυχογιού στρώνει  σύγχυση μέσα στη περιοχή ο Κάκκος στρώνει  στον Καλαβρουζιώτη 1-0.

66’ ΓΚΟΛ Ο Κούσης θα κάνει ενέργεια θα δεχθεί μαρκάρισμα ο κ. Ματσούκας θα δώσει πέναλτι κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων , την εκτέλεση θα αναλάβει ο ίδιος και θα κάνει το 1-1.

78’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Αλμπάνη σούτ του Κάκκου αποκρούει ο τερματοφύλακας ο Κάπο παίρνει το «ριμπάνουντ» και από κοντά κάνει το 2-1 κάτω από διαμαρτυρίες για οφ σαιντ.

90’ Σέντρα του Καλαβρουζιώτη ανάποδο ψαλίδι του Διαμαντόπουλου η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Κάπο, Καλαβρουζιώτης, Μυλωνάς,Κυρίτσης,Ψυχογιός(68’Παπαδόπουλος),Κάκκος(88’ Διαμαντόπουλος), Καλαβρουζιώτης Θ., Γιαβρούτας(85’ Παγανιάς), Αλμπάνης.

Κεραυνός Μυρτιάς.....Κατσαβοχρήστος, Μπούρος,Ντζάλας, Ρόκκος, Γκορόγιας(83’Βελέντζας), Κόκκαλης, Κοκώνης(74’Μπούσγος), Προβίδας, Σαμψώνας, Καρόπουλος(63’ Κούσης), Αρκουμανης