Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα του Α.Ο.Χάλκειας απο τον νεοφώτιστο Κεραυνό Μυρτιάς..

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ 4

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 0

Με σκορ 4-0 επιβλήθηκε ο Κεραυνός Μυρτιάς ρου ΑΟ Χάλκειας στο γήπεδο του Θέρμου πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στη μεγάλη κατηγορία.
Στο 14′ ο Κοκκώνης έκανε τη σέντρα και ο Κούσης με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Κεραυνό. Στο 37′ ο Κοκκώνης έξω από την περιοχή επιχείρησε το σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Γκασούκα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.
Το 3-0 έγινε στο 62′ με τον Προβίδα με σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να βρίσκει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα να καταλήγει στα δίχτυα.
Το τελικό 4-0 έκανε ο Κοκκώνης στο 90′ με σουτ εντός της περιοχής

Το φίλμ του αγώνα:

12’ Γκοοολ Σέντρα του Κοκκώνη στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ ο Κούσης στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

33’Ο Ψυχογιός θα στρώσει τη μπάλα στον  Κάκκο θα επιχειρήσει το σούτ η μπάλα άουτ.

41’ Γκοοολ Πάσα του Κούση στον Κοκκώνη σούτ η μπάλα στα δίκτυα.

47’Σούτ του Κοκκώνη αποκρούει ο Γκασούκας.

52’Σούτ του Καλαβριζιώτη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής η μπάλα άουτ.

57’Ωραία πάσα του Κούση στον Σαμψώνα σούτ του δεύτερου άουτ.

60’Ατομική προσπάθεια του Κοκκώνη σούτ η μπάλα στο σώμα του Πατσαούρα.

61’ Γκοοολ Σούτ έξω από την περιοχή του Προβίδα η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίκτυα.

67’Εκτέλεση κόρνερ του Κοκκώνη αποκρούει ο Γκασούκας σουτ του Ντζάλα η μπάλα λίγο άουτ.

81’ Σουτ του Κοκκώνη στη κλειστή γωνία διώχνει σε κόρνερ ο Γκασούκας.

90’΄Γκοοολ Ατομική ενέργεια  από τον Κοκκώνη σούτ η μπάλα στα δίκτυα.
Κεραυνός Μυρτιάς (Λάκης Παπαχρήστος): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Ντζάλας (75′ Πατσιαούρας), Ρόκκος, Γκορόγιας, Κόκκαλης (81′ Γιώτης), Κοκκώνης, Σιάσος, Σαμψώνας, Κούσης, Προβίδας (72′ Κρανιάς)

Α.Ο.Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκασούκας, Κυρίτσης, Διαμαντόπουλος, Μυλωνάς, Καζανάς (19′ λ.τ. Κάπος), Ψυχογιός (73′ Παγανιάς), Καλαβριζιώτης, Κάκκος, Θ.Καλαβρουζιώτης, Γιαβρούτας (56′ Χατζηανδρέου), Αλμπάνης