ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ....Θετικό τεστ παρά την ήττα

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η ομάδα του Παναιγιαλείου στο δεύτερο κατά σειρά φιλικό που έδωσε με αντίπαλο τον Απόλλων Σμύρνης.
Η ομάδα της Αθήνας φανερά πιο έτοιμη, αφού έχει ξεκινήσει την προετοιμασία της πολύ νωρίτερα, κατάφερε σε μια από τις λιγοστές ευκαιρίες που έκανε, να πετύχει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 75'  με σκόρερ τον Καλλέργη.

Παρόλα αυτά, ο Παναιγιάλειος άφησε θετικές εντυπώσεις ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο όταν και δημιούργησε αρκετες ευκαιρίες. Αξιοσημείωτο είναι ότι τέσσερις τελευταίες μεταγραφές, Μίλιτς, Πέριτς, Κρισμάρεβιτς και Ζουνίνιο δεν αγωνίστηκαν αφού οι τρεις πρώτοι έχουν πολύ λίγες προπονήσεις στα πόδια τους ενώ ο τελευταίος ταλαιπωρείται από ένα σφίξιμο στον τετρακέφαλο. Στο δέυτερο ημίχρονο ο προπονητής, κ. Τζαναβάρας, είχε την ευκαιρία να αλλάξει παίκτες και να δοκιμάσει σχήματα χρησιμοποιώντας όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν περίπου 500 φίλαθλοι οι οποίοι στο τέλος χειροκρότησαν την προσπάθεια της ομάδας.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Πίτκας (67′ Τσάπαλος), Σανδραβέλης (46′ Σταμογιάννος), Κολόκας (67′ Φωτιάς), Ιωάννου (75′ Στίκας), Ομάρ, Γκοτσούλιας (67′ Ρέλλας), Λινάρδος (61′ Μαυρόπουλος), Μπούνας (75′ Αρμάντο), Σκαρτσίλας (61′ Μπουρλάκης), Παπουτσής (46′ Γκουτσίδης), Πέρεθ (67′ Ζαχαρόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αποστολίδης (46′ Ταΐρης), Πάνου, Γκόλιας (51′ Βαρελιάνος), Κύργιας, Δεληζήσης (73′ Γκότοβος), Παρπέξ (69′ Καλλέργης), Φατιόν (46′ Ψιάνος), Πολίτης (51′ Φαρινόλα), Αλμπάνης (63′ Συμελίδης), Λαγός (83′ Αρναούτογλου), Κρητικός (69′ Τζιώρας).