Γεμάτοι από νέες εμπειρίες επέστρεψαν οι ομάδες junior και προπαίδων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Α.Ε.Μεσολογγίου απο το τουρνουά στο Καρπενήσι

.
Οι τελικοί του Karpenisi Soccer Cup(Αποτελέσματα-Φωτορεπορτάζ)

Το πρωί του Σαββάτου 27 Ιουνίου ολοκληρώθηκε το τουρνουά Karpenisi Soccer Cup, το οποίο διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία η Boca Sport. Διεξήχθησαν οι αγώνες της τελικής φάσης στα 4 γήπεδα.
Στα Projunior οι Ακρίτες Συκεών κατέκτησαν την πρωτιά, ενώ την 3αδα συμπλήρωσαν οι: Πιτσιρικάδες Ρεθύμνου και η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου.
Στα Junior ο Κένταυρος Βριλησσίων επικράτησε στον μεγάλο τελικό στα πέναλτι της Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1. Τρίτοι ήταν οι Πιτσιρικάδες Ρεθύμνου.
Στο παμπαιδικό, που έγιναν δυο τελικοί την πρώτη θέση πήρε ο Παναιτωλικός και η ΕΠΣΑΝΑ 1. Στον τελικό έφτασαν επίσης ο Κένταυρος Βριλησσίων 1 και η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου.
Στο παιδικό ο Κένταυρος Βριλησσίων ήταν ο μεγάλος νικητής και την 3αδα συμπλήρωσαν οι δυο ομάδες της ΕΠΣΑΝΑ.
Στο εφηβικό η μικτή νέων της ΕΠΣ Ευρυτανίας θριάμβευσε, κερδίζοντας στα πέναλτι τους Ακρίτες Συκεών. Τρίτος ήταν ο Κένταυρος Βριλησσίων.
Τους τελικούς διεύθυναν οι: Κώστας Αναγνώστου, Θανάσης Φωτόπουλος(Γήπεδο 1) Λάμπρος Κολοκώτσιος, Νεκτάριος Χρυσαφόπουλος(Γήπεδο 2), Γιώργος Δροσίνης, Θανάσης Φωτόπουλος(Γήπεδο 3) και Γιώργος Στοφόρος και Βασίλης Τσιγαρίδας(Δημοτικό Στάδιο)

Τα αποτελέσματα της τελικής φάσης ήταν τα εξής:
Projunior

Τελικοί
Μικρός: Α.Π. Καρπενήσι 2002-Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 0-3 α.α.

Τελικοί:
Μικρός: Ακρίτες Συκεών-Πιτσιρικάδες Ρεθύμνου 1-1(5-6 πέναλτι)

Μεγάλος: Κένταυρος Βριλησσίων-Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1 1-1(4-3 πέναλτι)

Θέσεις 5-6
Α.Ε. Μεσολογγίου-Α.Π. Καρπενήσι 2002 3-0 α.α.

Θέσεις 7-8
Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 2-ΠΑΟΚ F.C. 3-0 α.α.

Ακρίτες Συκεών-ΕΠΣΑΝΑ 3 0-1

Α.Π. Καρπενήσι 2002-ΕΠΣΑΝΑ 2 0-0(1-3 πέναλτι)

Τελικοί
Μικρός: ΕΠΣΑΝΑ 2-Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 3-0 α.α.

Μικρός: Άτταλος-Κένταυρος Βριλησσίων 1-3
Μεγάλος: Ακρίτες Συκεών-Μικτή Νέων ΕΠΣ Ευρυτανίας 0-0(1-3 πέναλτι)

Πηγή : EvrytaniaSport

Ύστερα και από την λήξη των τελικών αγώνων του Karpenisi Soccer Cup το μεσημέρι του Σαββάτου(27/6) πραγματοποιήθηκαν οι απονομές στους νικητές των 5 κατηγοριών.
Η διοργανώτρια εταιρία Boca Sport και οι υπεύθυνοι: Δημήτρης Μητρογιάννης, Κωστής Ζαχαράκης, Νίκος Κωστής φρόντισαν για την διεξαγωγή ενός άψογου τουρνουά. Η διοργάνωση έγινε με την στήριξη του Δήμου Καρπενησίου, της Περιφέρειας Ευρυτανίας και της ΕΠΣ Ευρυτανίας. Συμμετείχαν ομάδες από όλη την χώρα και το αθλητικό κέντρο Καρπενησίου «πλημμύρισε» από νεαρά παιδιά, γεννημένα από το 1997 και ύστερα.
Πριν το ξεκίνημα των απονομών είχε σύντομη ομιλία ο Αντιδήμαρχος Καρπενησίου Κλεομένης Λάππας. Ο Νίκος Κωστής βράβευσε τιμής ένεκεν για την πολύτιμη προσφορά της την Περιφέρεια Ευρυτανίας και την πλακέτα παρέλαβε ο Περιφερειακός σύμβουλος Βασίλης Φακίτσας. Από την μεριά του ο Κωστής Ζαχαράκης βράβευσε για τον ίδιο λόγο τον Δήμο Καρπενησίου, με τον Αντιδήμαρχο Κλεομένη Λάππα να παραλαμβάνει την ανάλογη πλακέτα. Ο Αντιπρόεδρος της ΕΠΣ Ευρυτανίας Πάνος Παπαδημητρίου παρέλαβε από τον Νίκο Κωστή την τιμητική πλακέτα της ένωσης του νομού μας. Εν συνεχεία έγιναν οι απονομές στις νικήτριες ομάδες, που παρέλαβαν τα κύπελλα και τα μετάλλια τους.
Την πρώτη θέση κατέκτησαν ανά κατηγορία οι: Ακρίτες Συκεών(Projunior), Κένταυρος Βριλησσίων(Junior), Παναιτωλικός, ΕΠΣΑΝΑ 1(Παμπαιδικό), Κένταυρος Βριλησσίων(Παιδικό) και μικτή νέων ΕΠΣ Ευρυτανίας(Παιδικό).
Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ από τους αγώνες.