Λύτρωση στο 92' για Ομηρο..

Παραλίγο γκέλα για τον Ομηρο που κέρδισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τον μαχητικό Απόλλωνα Δοκιμίου με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου προηγήθηκε με το καλημέρα καθώς στο 4' ο Μεταξούλης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 61' με σουτ του Ζαχαράκη στην κλειστή γωνία του Ζέρβα και στο 92' ο Ομηρος πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με γκολ του Μεταξούλη.
Το φίλμ του αγώνα:
4'   Γκοοολ 1-0 Σέντρα του Καρύμπα και ο Μεταξούλης με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Ομηρο.
7'   Σέντρα Λαγού γυριστό σουτ Μεταξούλη μπλόκαρε ο Σίμος
1' Κάθετη πάσα Καρύμπα σε Αποστολίδη διαγώνιο σουτ άουτ
15' Ο Καρύμπας με τον Αποστολίδη συνδυάστηκαν αυτός έδωσε στον Λαγό που έκανε το σουτ και ο Σίμος απέκρουσε
21' Ο Καρύμπας εκτελεί κόρνερ και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
27' Σουτ Ζαχαράκη αποκρούσει δύσκολα ο Ζέρβας και απομακρύνουν οι αμυντικοί
33' Ο Κορομηλάς Χρ. βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ομήρου έκανε το παλσέ αλλά ο Κάκκος πρόλαβε και απομάκρυνε
38' Πλασέ του Καρύμπα έξω από την περιοχή η μπάλα στο κάθετο δοκάρι
42' Σουτ Ζαχαράκη ελάχιστα άουτ
58' Σουτ Καβαλιέρη άουτ
60' Σέντρα Αποστολίδη γυριστό σουτ Λαγού άουτ
61' Γκοοολ 1-1 Ο Ζαχαράκης κέρδισε δύο κόντρες έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία του Ζέρβα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε
62' Ο Καρύμπας εκτέλεσε φάουλ και ο Σίμος απέκρουσε
80' Σέντρα Καβαλιέρη πλασέ Μοράλες άουτ
87' Σουτ Καρύμπα στο κάθετο δοκάρι
92' Γκοοολ 2-1 Ο Λαγός έκανε τη σέντρα από δεξιά ο Μπαλαούρας έκανε το γύρισμα με το κεφάλι ο Μεταξούλης στόπαρε και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σίμου

Ομηρος Νεοχωρίου (Δημήτρης Θεοδοσίου): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Κάκκος (70' Σεραφίγγος), Γατσώρης (60' Στραβοδήμος), Τσάμης, Αποστολίδης (78' Μοράλες), Λαγός, Σαμψώνας, Μεταξούλης, Καρύμπας, Καβαλιέρης

Απόλλων Δοκιμίου (Παναγιώτης Τούρκας): Σίμος, Αθανασίου Δ., Γιαννοκώστας, Δαλαγιώργος, Καρτσακλής, Βαμβακάς (70' Κλοκώνης), Κορομηλάς Χρ. (88' Τσακανίκας Ν.), Κορομηλάς Φ., Νταλαπέρας Ν. (10' λ.τ. Αθανασίου Αλ.), Ζαχαράκης,, Αθανασίου Ν.