Νίκη για Ομηρο με 2-1...

Μόνο με 2-1 κέρδισε ο Ομηρος Νεοχωρίου τον φιλοξενούμενο Ολυμπιακό Παναιτωλίου χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Στο 56' ο Ομηρος πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ του Σεραφίγκου και το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας ο Βασίλης Μεταξούλης στο ντεμπούτο του έκανε το 2-0. Οι "ερυθρόλευκοι" μείωσαν σε 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ, στο 84' με τον Παναγιωτόπουλο.
Το φίλμ του αγώνα:
6'   Σουτ Λαγού στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ
7'   Συνδυασμός Λαγού - Καρύμπα σου του τελευταίου άουτ
14' Μπαλιά Καρύμπα στην πλάτη της άμυνας στον Αποστολίδη που έκανε το διαγώνιο σουτ άουτ
20' Μακρινό σουτ Λαγού έδιωξε σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος
32' Σουτ Λαγού έξω από την περιοχή έδιωξε σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος
34' Κόρνερ Αποστολίδη κεφαλιά Καλύβα λίγο άουτ
37' Κάθετη πάσα του λαγού στον Σεραφίγκο ο Κατσαβοχρήστος απέκρουσε με τα πόδια και μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια
38' Κάθετη πάσα του Αποστολίδη στον λαγό και στην προσπάθεια για κεφαλιά του τελευταίου η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και μπλόκαρε ο Κατσαβοχρήστος
40' Ατομική προσπάθεια Μεταξούλη που έκανε το σουτ λίγο άουτ
41' Πάσα Αποστολίδη στον Μεταξούλη που έκανε το σουτ άουτ
46' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα απέκρουσε σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος
53' Σουτ Καλύβα άουτ
54' Απ'ευθείας φάουλ Καρύμπα μπλόκαρε ο Κατσαβοχρήστος
56' Γκοοολ 1-0 Ο Μεταξούλης έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Σεραφίγκος από το ύψος της μεγάλης περιοχής έπιασε απ'ευθείας το σουτ στέλνοντας την μπάλα στη γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Κατσαβοχρήστου
59' Σέντρα Καλύβα ο Αγγέλης μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα με το κεφάλι
60' Συνδυασμός Λαγού - Αγγέλη με τον τελευταίο μόνο στη μικρή περιοχή να κάνει το σουτ άουτ
63' Συνδυασμός Λαγού - Καλύβα σουτ του τελευταίο ο κατσαβοχρήστος αποκρούει και απομακρύνουν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος
65' Σέντρα του ΜΝπιτσικόκου από δεξιά ο Φάτσαλης κάνει την προβολή και η μπάλα περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Λιαπίκου
67' Γκοοολ 2-0 Ο καρύμπας βρήκε τον μεταξούλη που με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
77' Λαγός και Αποστολίδης έπαιξαν το ένα-δύο ο τελευταίος βγήκε τετ-α-τετ με τον Κατσαβοχρήστο έκανε το πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακόύ απέκρουσε σε κόρνερ
83' Ατομική προσπάθεια από δεξιά του λαγού "κόβει" την μπάλα στον Αγγέλη στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Κατσαβοχρήστος
84' Γκοοολ 2-1 Κόρνερ Μπιτσικόκου άστοχη έξοδος του Λιαπίκου και μετά από κόντρες ο Παναγιωτόπουλος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
90' Διαγώνιο σουτ του λαγού πέρασε άουτ

Ομηρος Νεοχωρίου (Δημήτρης Θεοδοσίου): Λιαπίκος, Μπαλαούρας, Στραβοδήμος (58' Καβαλιέρης), Κάκκος, Γατσώρης, Καλύβας, Λαγός, Αποστολίδης, Μεταξούλης (72' Βαλτογιάννης Σ.), Καρύμπας, Σεραφίγκος (58' Αγγέλης)
Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Αλέξανδτος Ψυλλιάς): Κατσαβοχρήστος, Λαμπρακόπουλος (58' Καραπάνος), Μπουκουβάλας, Παναγιωτόπουλος, Παπαντωνίου, Καγκαράς, Πανταζή, Πατλιάς (80' Κοντούσιας), Αφαλωνιάτης (71' Βάτσιος), Μπιτσικώκος, Φάτσαλης