Ισοπαλία (1-1) στηΝαυπακτο μεταξύ του Αστέρα και της Φλόγας...

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1
ΦΛΟΓΑ 1
Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Ναυπακτιακός στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στο Παπαχαραλάμπειο με αντίπαλο την Φλόγα Παλαιομάνινας.
Οι γηπεδούχοι με το ξεκίνημα του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να έχουν την μεγάλη φάση για γκολ. Οι φιλοξενούμενοι που έδωσαν χώρο στον Ναυπακτιακό προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να απειλήσουν και τα κατάφεραν στο 32′ σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ του Χονδρογιάννη ο Καντάνης έκανε κεφαλιά προς τα πίσω και ο Κουρσάρης από κοντά άνοιξε το σκόρ. Το 0-1 ήταν το σκόρ του ημιχρόνου  με την Φλόγα να αιφνιδιάζει την Ναυπακτιακό.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Σ.Σταύρου θα δυνατά στο παιχνίδι και θα φτάσουν στην ισοφάριση στο 49′ μετά από σέντρα του Ανδριτσόπουλου και κεφαλιά του Ψυχογιού. Ο ενθουσιασμός μετά το γκόλ σταμάτησε πάνω στην κλειστή άμυνα της Φλόγας  που είχε κλείσει του διαδρόμους και δεν επέτρεπε στο Ναυπακτιακό να κάνει το παιχνίδι του. Μάλιστα λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο γκολ στο 59′ όταν σουτ του Κόκκαλη από πλεονεκτική θέση θα το αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος.

Το φίλμ του αγώνα:
23′ Εκτέλεση φάουλ του Θωμόπουλου διώχνουν τη μπάλα οι αμυντικοί η μπάλα φτάνει στο Θεοχάρη σούτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα πλάγια.
25′ Σέντρα σούτ του Ανδριτσόπουλου δύσκολα σε κόρνερ ο Ρόκκος.
26′ Εκτέλεση κόρνερ Ανρδιτσόπουλου κεφαλιά Θανασιού με διπλή προσπάθεια ο Ρόκκος.
30′ Ατομική προσπάθεια του Κόκκαλη βγαίνει ο Ανδρεόπουλος και μπλοκάρει.
32′ Γκοοολ Εκτέλεση κόρνερ του Χονδρογιάννη  πρώτη κεφαλιά του Καντάνη δεύτερη του Κουρσάρη η μπάλα στα δίκτυα.
42′  Σούτ του Ζαχαρόπουλου έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.
45′ Σούτ του Τζουλιανο μέσα στη περιοχή η μπάλα άουτ.
49′ Γκοοοολ Σέντρα Ανδριτσόπουλου άστοχη έξοδος Ρόκκου κεφαλιά του Ψυχογιού Κ. η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίκτυα.
59’Σούτ του Κόκκαλη  αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος.
70′ Ο Αδραχτάς μπαίνει στη περιοχή προλαβαίνουν οι αμυντικοί και διώχνουν σε κόρνερ.
72′ Σουτ Θανασιού μέσα στη περιοχή αποκρούει ο Ρόκκος
82′ Εκτέλεση φάουλ του Μαρ. Βρουσάι ανάποδο ψαλίδι του Σπ. Αδραχτά η μπάλα άουτ.
Ναυπακτιακός:(Σταύρου): Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θωμόπουλος, Ανδριτσόπουλος, Θεοχάρης(55′ Αδραχτάς, Ψυχογιός Κ.(83′ Καλαβρουζιώτης), Θανασιός, Βρουσάι Μαρ..

Φλόγα Παλαιομάνινας:Ρόκκος, Τραγουλιάς, Καλοκαίρης, Ζαχαράκης, Κουσάρης, Καντανής, Κοντογιάννης, Νούλας(69’Μακρής), Κόκκαλης, Τζουλιάνο, Χονδρογιάννης(89′ Γιαννακάς).