Με ήττα ξεκίνησε τα Play Off η Ενωση Ευηνοχωρίου

Ξεκίνημα play - off ανόδου της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ είχαμε με την Ένωση Ευηνοχωρίου να αντιμετωπίζει τον Νέο Θέρμιο Απόλλων στο γήπεδο Αγγελοκάστρου και να δεχθεί ήττα με σκόρ 1-4.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες έπαιξαν αμυντικά και με αντεπιθέσεις η Ένωση θα μπορούσε να είχε πετύχει ένα γκολ από δυο καλές ευκαιρίες που είχε, αλλά ο Θέρμιος Απόλλων αξιοποίησε καλύτερα τις ευκαιρίες που είχε και πέτυχε ένα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θέρμιος Απόλλων έκανε περισσότερες ευκαιρίες και φάσεις μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ, ενώ η Ένωση ανέβηκε στα μέσα του ημιχρόνου και πέτυχε ενα γκολ αλλά δεν ήταν αρκετό.

Φάσεις :

3΄ ένα κοντινό σουτ από τον Καρβελά αποκρούει ο Δασκαλάκης.

10΄από μπαλιά ο Μερσιώτης πέρασε τον Δασκαλάκη άνοιξε το κοντρόλ και αστόχησε.

12΄ένα ωραίο σουτ από το Γερετσιάν έξω από την μεγάλη περιοχή στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

16΄η καλύτερη ευκαιρία για την Ένωση να προηγηθεί ένα κόρνερ από τον Ελευθεριάδη η μπάλα στον Βλάχο και αυτός δυνατό σουτ αποκρούει πολύ δύσκολα ο Κούντρας.

20΄κόρνερ από τον Ελευθεριάδη κεφαλιά από τον Κωνσταντάρα η μπάλα πέρασα λίγο αουτ.

36΄μπαλιά από τον Κόκοτο στον Καρβελά και αυτός με πλασέ έκανε το 0 - 1.

50΄ο Κόκοτος σουτ αποκρούει ωραία ο Δασκαλάκης η μπάλα στον Μερσιώτη και αυτός με πλασέ κάνει το 0-2.

55΄ένα ωραίο σουτ του Κωνσταντάρα αποκρούει ο τερματοφύλακας.

61΄ μετά από κόντρες στην άμυνα της Ένωσης η μπάλα στον Κούκο και αυτός με πλασέ κάνει το 0-3.

64΄ επίθεση από την Ένωση ο Αλεξανδρόπουλος με κεφαλιά δίνει στον Βλαχογιάννη και αυτός με πλασέ έκανε το 1-3.

66΄μια ωραία μπαλιά από τον Βλαχογιάννη βρίσκει τον Ελευθεριάδη και αυτός σουτ έδιωξε ο τερματοφύλακας.

73΄ ωραίο σουτ του Κόκοτου ο Ελευθεριάδης πάνω στην γραμμή έδιωξε την μπάλα.

85΄ ο Κόκοτος με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ.

89΄ μπαλιά στον Στεργίου στην μικρή περιοχή ο Δασκαλάκης τον ανατρέπει πέναλτι, ο Κορομηλάς το εκτελεί και κάνει το 1-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.