Στην επόμενη φάση ο Ναυπακτιακός..

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2

ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ 1

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αιτ/νιας πέρασε ο Ναυπακτιακός μετά την νίκη πρόκριση επί της Α.Ε.Κ. Αγίου Κων/νου.

Ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και δεν άφησε περιθώρια στους φιλοξενούμενους να φτιάξουν παιχνίδι, αυτό αποτυπώνεται στο ότι  οι παίκτες της ΑΕΚ δεν απείλησαν καμία στιγμή της περιοχή του Ανδρεόπουλου στο πρώτο ημίχρονο, αντίθετα με το Ναυπακτιακό που ήταν διαρκώς στην περιοχή  του Βασιλόπουλου. Το γκολ για τους γηπεδούχους όμως ήρθε δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Σταυρόπουλος πραγματοποίησε ωραία σέντρα  ο Ψυχογιός  με ανάποδο ψαλίδι θα πετύχει ένα πολύ όμορφο γκολ δίνοντας συγχρόνως το προβάδισμα στην ομάδα του. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στη περιοχή του Ανδρεόπουλου θα στεφτεί επιτυχία αφού Φραγγούλης από θέση τετ α τετ θα φέρει το παιχνίδι στα ίσα, πανηγυρίζοντας έντονα το γκολ που πέτυχε και κατά την γνώμη μας χωρίς λόγο προκλητικά δείχνοντας την  κερκίδα. Μετά την ισοφάριση ο Ναυπακτιακός  αντέδρασε και έφτασε στο γκολ που του χάρισε την πρόκριση με τον Καλαβρουζιώτη  γκολ που αμφισβητήθηκε από του φιλοξενούμενους θεωρώντας ότι η μπάλα δεν πέρασε την τελική γραμμή.

Για τον Ναυπακτιακό διακρίθηκαν Ψυχογιός, Σταυρόπουλος, Πέκεζ, Καραγιάννης και για την ΑΕΚ Βασιλόπουλος και  Αγγελής

Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Πέκεζ, Καρτσακλής, Δημόπουλος, Θανασιός (78′ Γεωργακόπουλος), Καραγιάννης, Ζαχαρόπουλος (56′ Θεοχάρης), Καλαβρουζιώτης, Σταυρόπουλος(56′ Αδραχτάς).

Α.Ε.Κ. : Βασιλόπουλος, Μικρόπουλος,Αυγέρης(79′ Μολώνης), Ροδίτης, Καραγκούνης, Κούσας (69′ Φραγκάκος), Σαμψώνας, Μαντόγλου, Φραγγούλης,Αγγελής, Αφαλωνιάτης(45′ Κοκορδέλης).

Το φίλμ του αγώνα:

28′ Σέντρα του Θανασιού ο Ψυχογιός εξ” επαφής δεν μπορεί να πλασάρει σωστά και στέλνει τη μπάλα άουτ.

45′ Γκοοολ Ωραία σέντρα από τον  Σταυρόπουλο ανάποδο ψαλίδι του Ψυχογιού η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

50′ Σουτ από τον Ψυχογιό έξω από την περιοχή  η μπάλα άουτ.

55′ Γκοοολ ατομική ενέργεια από τον Φραγγούλη που από θέση τετ α τετ δεν θα αστοχήσει και θα κάνει το 1-1.

61′ Σέντρα Πέκεζ περνάει η μπάλα από τον Καλαβρουζιώτη διώχνει ενστικτωδώς ο Βασιλόπουλος με το κεφάλι κόρνερ.

68′ Γκοοολ Εκτέλεση κόρνερ του Αδραχτά  σύγχυση στη περιοχή του Βασιλόπουλου τελικό σούτ από τον Καλαβρουζιώτη διώχνουν οι αμυντικοί αλλά η μπάλα είχε περάσει την γραμμή 2-1.

77′ Συρτή σέντρα του Αδραχτά σούτ του Καραγιάννη διώχνουν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί.

89′ Ο Καλαβρουζιώτης θα βρεί ωραία τον Ψυχογιό σούτ του δεύτερου η μπάλα άουτ.