Εντυπωσιακή πρεμιέρα για την Ενωση Ευηνοχωρίου,με τον Κ.Βλαχογιάννη ηγέτη και σκόρερ

Με μεγάλη νίκη ξεκίνησε την αγωνιστική περίοδο του πρωταθλήματος η Ένωση Ευηνοχωρίου επικρατώντας της νεοφώτιστης Παιανίας Μάστρου με 5-0.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την υπεροχή της Ένωσης σε όλα τα σημεία δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 43΄ με σούτ του Κωνσταντάρα Δ. και στο επόμενο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα με τον Βλαχογιάννη Κ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο μονόλογος της Ένωσης συνεχίστηκε και πέτυχε άλλα τρία γκολ στο 62΄με τον Πλαστήρα Κ., στο 75΄με τον Βλαχογιάννη Κ. και στο 80΄ με τον Ντζιβανάκη Ι.

Διακρίθηκαν : Βλαχογιάννης Κ., Γερετσιάν Ι., Σχώρης Δ. Κωνσταντάρας Δ. ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Μουρκογιάννης Π.