Η εμπειρία [Αστέρας] κέρδισε την απειρία ΓΟΜ].....με 2-0

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο Μεσολογγίου  μεταξύ των συντοπιτών Αστέρα και ΓΟΜ

και μετά απο ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις μπροστά στίς δύο εστίες ,ο έμπειρος Αστέρας πήρε την ΄΄φιλική νίκη΄΄ επι της νεανικής ομάδας του ΓΟΜ με 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 0-0 αφού στο 38΄ο Βασιλείου Κ. με ωραίο σούτ αναγκάζει τον βετεράνο Κούστα σε μιά εντυπωσιακή απόκρουση στην γωνία του,ενω στο 45΄τον μιμήθηκε ο νεαρός Λαχανάς που απέκρουσε σε κόρνερ κεφαλιά του προωθημένου Κατσάνου σε κόρνερ του Γατζούδη.
Στο β΄ημίχρονο στο 50΄μετά απο ωραία εναλλαγή της μπάλας απο τους παίκτες του ΓΟΜ ο Αυτζής Ι. με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα  στο κάθετο δοκάρι και άουτ.
Στο 55΄ο βετεράνος Χαμοσφακίδης προλαβαίνει το ταγκλιν του Δερβίση και βγάζει σέντρα όπου ο Κατσαβός Γ. με γυριστό σούτ κάνει το 1-0.,
Στο επόμενο λεπτό ο Τσιγαρίδας εκμεταλευόμενος αμυντική ολιγωρία με πλασέ κάνει το τελικό 2-0,που δέν άλλαξε παρά τις προσπάθειες των παικτών και των δύο ομάδων...