Περίπατο στα Γιαννιτσά ο Παναιτωλικός... Αποτελέσματα&Βαθμολογία 30ης αγωνιστικής

Περίπατο έκανε ο Παναιτωλικός στα Γιαννιτσά επικρατώντας της Αναγέννησης Γιαννιτσών με 0-3.

Ο Παναιτωλικός από το πρώτο λεπτό μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ανέλαβε τα ηνία του και απέδειξε την ανωτερότητα του. Με τον Μπελόν να σκοράρει δύο φορές και τον Μπόγιοβιτς να βάζει το κερασάκι στην τούρτα κατάφερε να κερδίσει ένα πολύτιμο διπλό για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. Η Αναγέννηση σχεδόν σε κανένα σημείο δεν απείλησε τον Παναιτωλικό και έδειξε να υποτάσσεται στον ανώτερο τίτορμο .

Οι ποδοσφαιριστές του Μάκη Χάβου παρόλο που κλείδωσαν την νίκη από το πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο μέρος εμφανίστηκαν με την ίδια όρεξη και προσπάθησαν να πετύχουν και άλλα γκόλ. Ο Μπόγιοβιτς ήταν αυτός που έβαλε το τρίτο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι

Ο Παναιτωλικός από το Α’ μέρος απέδειξε πως ταξίδεψε στα Γιαννιτσά για να πάρει το πολύτιμο διπλό και από το πρώτο λεπτό με καλό ποδόσφαιρο προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες και να μπει μπροστά στο σκορ. Ο Μπελόν στο 10’ με πολύ ωραία ατομική ενέργεια και με ωραίο πλασέ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Σιδηρόπουλου και να βάλει την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Στο 43’ αργότερα με ακόμη ο Μπελόν και πάλι με πολύ ωραίο σουτ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στο τέρμα και κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη των κυανοκίτρινων.

Στο β’μέρος παρόλο που το σκορ ήταν 0-2 τα καναρίνια μπήκαν στο γήπεδο και προσπάθησαν να σημειώσουν και άλλα γκολ με τον Μπόγιοβιτς να ήταν αυτός που ήθελε πιο πολύ το γκολ.
Σε 4(!) κλασικές ευκαιρίες ο Μπόγιοβιτς δεν μπορούσε να νικήσει τον Καραογλανίδη και με εκπληκτικές αποκρούσεις δεν άφησαν τον επιθετικό του Παναιτωλικού να κάνει τρία τα τέρματα για την ομάδα μας. Όλα αυτά μέχρι το 70’ όταν ο Μίλαν με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Καραογλανίδη και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην σημερινή νίκη της ομάδας μας.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Σάββας Κωφίδης): Καραογλανίδης, Χατζόγλου, Βλαχόπουλος, Γκαρακλίδης, Αντρεϊνι (73' Τσιλόγλου), Καρλόπουλος, Σιδηρόπουλος, Άρτσε, Καπνίδης (60' Καρπαθάκης), Καρακάσογλου, Σπαθάρας (46' λτ. Κυριακίδης).

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Αραμπατζής, Ιωάννου, Κούσας, Μελισσάς, Σίλβα Τζούνιορ (78' Μουμίν), Μπακάκης, Φαβάλι, Μπελόν (75' Ιορδανίδης), Μπόγιοβιτς, Σίσιτς (58' Καμαρά).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Πετρόπουλος (Θεσσαλίας)
panaitolikos1926.gr

Με τον Παναιτωλικό να βρίσκεται στην 6η θέση με 46 βαθμούς ολοκληρώθηκε η 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Διαβάστε τα αποτελέσματα,την βαθμολογία αλλά και την επόμενη αγωνιστική της Football League.